Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Povídání o Nulté hodině, o poslechu hudby u psaní nebo spisovatelských začátcích

Toto i mnoho dalšího si poslechli návštěvníci, kteří včera v podvečer zavítali na besedu a autorské čtení se spisovatelkou a novinářkou Janou Poncarovou. Úspěšná česká autorka knih jako třeba Eugenie, Deník Věrky Kohnové nebo třeba Cyklistka přijela až od Domažlicka a okouzlila svou bezprostředností a krásnou češtinou všechny přítomné. Své vyprávění zaměřila především na její poslední dva tituly – román Nultá hodina a knihu rozhovorů Vlastní pokoje, ale vracela se napříč celou svou tvorbou od prvních počátků, kdy vznikal její první román Podbrdské ženy až po poslední rozpracovaný román, který by měl vyjít na podzim tohoto roku a bude se odehrávat v 70. letech minulého století.

Dvě hodiny velmi příjemně uplynuly nejen vyprávěním, ale také čtením úryvků z románu a pak už byl prostor pro podepsání knih, které si návštěvnice hojně přinesly anebo zakoupily na místě. Dvě návštěvnice dokonce přijely pro podpis, a hlavně pro zážitek z besedy až z daleké Olomouce.

Doufám, že čtenářky naší knihovny potěší, že i my jsme včera zakoupili do knihovny knihu rozhovorů s českými spisovatelkami Vlastní pokoje, kterou si již brzy budou moci vypůjčit.

Městská knihovna * Beseda se spisovatelkou Janou Poncarovou

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / Foto: Oldřich Otáhal / 10.4.2024