Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pouhá polovina bodu dělila Violu od absolutního vítězství

Velkým úspěchem skončilo pro Gymnázium Velké Pavlovice krajské kolo Dějepisné olympiády. Viola Krausová, žákyně kvarty, v pondělí 25. března v Brně obsadila 2. místo! Krásný výsledek podpořila 9. - 10. místem její spolužačka Aneta Bajková.

Předseda komise zdůraznil nesmírně vyrovnané výsledky soutěžících. Rozdíl mezi prvním, přímým postupovým místem, a druhým činila pouhá polovina bodu.

Téma letošního, již 42. ročníku této jediné dějepisné soutěže v republice, bylo zaměřeno na lidové tradice a jejich vývoj od pohanství ke křesťanství. Je zajímavé, že první tři místa obsadili žáci mimobrněnských škol.

Do celostátního kola, které proběhne začátkem června ve Strážnici, z krajského kola přímo postupuje jeden soutěžící. Nejpozději 4. dubna se ukáže, jestli svým bodovým výsledkem bude i Viola Krausová aspirovat na účast v kole celostátním. Šance je poměrně vysoká.

Oběma slečnám jejich úspěch, kterého dosáhly pečlivým studiem doporučené literatury
a rozsáhlými dějepisnými znalostmi, moc přeji!

 

Mgr. Pavla Míchalová


 

Úspěšné řešitelky krajského kola Dějepisné olympiády
Viola Krausová & Aneta Bajková

 

Foto © 2013 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

26-03-2013-BK