Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Posunutí přístřešků na autobusovém nádraží

Proč se vůbec přístřešky posunují? Jaké jsou k tomu důvody? Věřte nebo ne, ale funkčnost a posunutí přístřešků se řeší dlouho. Otevřené přístřešky mají tu výhodu, že se v nich nezdržují různé pofidérní existence déle, než je třeba. Ovšem pravda je, že když prší a zároveň fouká vítr, což je docela často, tak moc neochrání.   Naše přístřešky měly ještě tu nevýhodu, že byly umístěny zároveň s obrubníkem chodníku, ze kterého se vchází do autobusu a tak docházelo nezvykle často k rolování plechů na přístřešku, a to bez ohledu na to, kolik ujel řidič ve svém životě kilometrů bez nehody. Trpěly tak nejen jejich nervy, ale samozřejmě i karoserie a dokonce okna autobusů.

Při řešení situace bylo vymyšleno to, že budou přístřešky posunuty a chodník rozšířen tak, aby autobus nemohl konstrukci nebo plechovou krytinu poškodit a a zároveň nebylo bráněno v jízdě zametacímu vozu.

Navíc se plánuje i umístnění bočních zábran, které budou bránit před deštěm a větrem, ale nebudou bránit ve výhledu, zda přijíždí autobus ke stanovišti čekajícího.  

Posunutí přístřešků na autobusovém nádraží

Text a foto: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 10.12.2020