Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Poštou ranní přišlo psaní až z daleké FRANCIE...

Dnes ráno, tedy ve středu 28. dubna 2010, dorazil na Městský úřad ve Velkých Pavlovicích dopis z daleké Francie. O společném večeru plném vzpomínek na loňský pobyt strávený v rámci výměnného družebního pobytu u nás ve Velkých Pavlovicích nám jménem našich přátel z francouzské vesničky Echenon napsal předseda družebního výboru pan Gilles Flageolet.

Všichni se společně sešli, aby nad fotografiemi zavzpomínali na prožité chvíle se svými českými přáteli. Důvodem jejich setkání však byla zároveň i příprava výstavy, kterou se rozhodli uspořádat dne 14. července 2010 u příležitosti francouzského státního svátku (14. 7. 1789 - dobytí Bastily, které znamenalo začátek Velké francouzské revoluce).

Součástí této výstavy bude i představení našeho města a jeho okolí, kraje Modrých Hor, kam při své loňské návštěvě na Moravě zavítali a s nímž se podrobněji seznámili. Zároveň využívají možnosti, aby prostřednictvím webových stránek města a několika fotografií z tohoto večera srdečně pozdravili všechny spřátelené rodiny u nás doma.

Protože i Echenonští jsou pravidelnými návštěvníky našich webových stránek, posíláme i my vzkaz do vzdálené Francie.

 

„Děkujeme, vzpomínáme, srdečné pozdravy Vám všem, milí přátelé!“ 

 

Fotogalerii z dalekého Echenonu otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

28-04-2010-BK