Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Poslankyně Krutáková v Hantálech končí, nahradí ji exstarosta Horních Bojanovic

Dvacetiletou éru ve společnosti Hantály, a.s. sídlící ve Velkých Pavlovicích uzavírá dosavadní ředitelka Jana Krutáková. Po podzimním úspěchu ve volbách se chce věnovat pouze práci poslankyně. Napodobí tak dnes již bývalého šéfa nemocnice v Hodoníně, Antonína Tesaříka.

Hantály, firma na svoz odpadu vlastněná obci a městy na Břeclavsku, dostane nového ředitele. V pátek do křesla usedne někdejší starosta Horních Bojanovic, Jiří Šlancar.

„Členy představenstva jsem na odchod připravovala už od loňského léta. Říkala jsem jim, že pokud se mi podaří obhájit poslanecký mandát, odejdu. Za čtyři roky v Poslanecké sněmovně jsem pochopila, že dvě takto náročné funkce nelze zvládat,“ řekla Krutáková Deníku Rovnost. Ve sněmovně nově zastává funkci předsedkyně výboru životního prostředí.

Oficiální výběrové řízení na post nového ředitele představenstvo Hantálů nevyhlašovalo. „Není naší povinností jej pořádat, rozhodli jsme se proto oslovit tři možné uchazeče. Nový ředitel je se společností spjatý jako dřívější starosta i jako člen představenstva. Nejde tedy do cizího a o chodu Hantálů ví hodně,“ prozradila Krutáková.

Ve společnosti zůstane činná do konce letošního roku. „Dohodli jsme se, že budu působit jako legislativní a odpadový poradce, ovšem pouze jako osoba samostatně výdělečně činná. Nyní mi zbývá ještě dokončit uzávěrku a výroční zprávu za loňský rok. To jsou věci, za které zodpovídám. V říjnu se uskuteční komunální volby, po nich dojde k volbě nového představenstva i dozorčí rady. Velmi pravděpodobně tak doznají nějakých změn i tyto orgány,“ připomněla končící ředitelka.

Smutek z odchodu Krutákové vyjádřila předsedkyně představenstva společnosti Hantály Marie Vlková. „Žádný odborník, který odchází z pozice, jež je přínosem pro společnost, není jen tak nahraditelný. Celé představenstvo to vzalo s lítostí, ovšem musíme jít dál. Paní ředitelka přislíbila, že nám bude i nadále trošku pomáhat. Nedá se nic dělat, vše jednou začíná a končí. A nám nezbývá, než si na to zvyknout,“ reagovala Vlková.

Přivítala, že se Krutáková stala také šéfkou výboru pro životní prostředí. „Je to pro nás významné a zásadní plus. Informace, které budeme dostávat z poslanecké sněmovny, budou podrobnější a přesnější, nikoli jen kusé z tisku,“ ocenila.

Skloubit náročnou práci ve sněmovně s výkonnou funkcí ve vedení společnosti, není jednoduché. Potvrdil to například politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity.

„Setkáváme se s tím dlouhodobě, problém však nastává, pokud se snaží dotyčný zvládat hned dvě náročné pozice naráz. Kupříkladu starosty většího města či obce právě s tou poslaneckou. Ve chvíli, kdy do Prahy dojíždíte z jihu Moravy, to není nejšťastnější řešení. Jinou pozici má v tomto směru například starosta nějaké městské části v Praze,“ srovnal Kopeček.

Jako vyhlášeného sběrače funkcí připomněl například jihomoravského exhejtmana Michal Haška. „Ten v určité chvíli posbíral snad okolo pětadvaceti různě náročných funkcí. Ovšem je fakt, že byl extrémně výkonný,“ sdělil politolog.

Zdroj: https://breclavsky.denik.cz / Autor: Iva Haghofer / 19.1.2022