Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Poplatky za likvidaci komunálních odpadů nižší nebudou

Je nutné si uvědomit, a to minimálně s ohledem na ekonomiku naší země, že poplatky za svoz a likvidaci odpadů není možné dostat na nižší úroveň než je současná. Ba naopak. Dle prognóz růstu cen energií budou tyto ceny spíše růst a je zapotřebí s tím počítat. 

Odpady jsou častým tématem mezi občany a slýcháváme, že jsou vysoké, proč musí platit tolik, jinde platí méně atd. Jen si propočítejte a položte si otázku, kolik vlastně platí osoba v naší obci na den za to, že jsou z obce sváženy odpady, že je v obci čisto a za barákem někde v mezi neroste černá skládka? 

Poplatky v naší obci na osobu jsou 700,-Kč, tedy na den za likvidaci odpadů a služby s tímto spojené zaplatí občan necelé 2,-Kč. A to se některým zdá hodně. Mnozí z nás utratí peníze za věci, které ani nepotřebuje a jsou mnohem dražší a nad tím se nikdo nepozastaví a tady je zapotřebí začít nejdříve. Proto posuzujme objektivně a logicky, protože služby, které v odpadovém hospodářství dostáváme drahé nejsou, spíše naopak.  Ano, za služby se platí a platit bude.

Zdroj: Hantály a.s. / 15.12.2023