Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ponožka + Monča + šikovné ruce = ORIGINÁLNÍ MAŇÁSEK!

Možná až najednou moc pěkné jarní počasí bylo příčinou menší návštěvnosti Výtvarného čtvrtku na Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, který se uskutečnil dne 11. dubna 2013. Ale ani tato skutečnost neubrala všem zúčastněným, v čele s neskutečně šikovnou lektorkou slečnou Monikou Valovou, elán a chuť vyrobit si naprosto originální maňásky – z ponožek! Nevěříte?

Stačilo si přinést, nebo si zakoupit přímo na místě od Monče pestrobarevné ponožky, vybrat si ze spousty připravených potřebných dekoračních předmětů a pomůcek, popadnout nůžky, lepidlo, zapojit fantazii a maňásci v rukou dětí i maminek či babiček jenom hráli! Přestože bylo původně v plánu vyrobit si tři kousky veselých příšerek, některá nadšená děvčata si jich vyrobila pomalu jednou tolik.

Na ponožkové tvoření dorazily i úplně nejmenší dětičky, které mají sice na takové náročnější vyrábění ještě čas, ale vůbec jim to nevadilo. Z hotových maňásků měly ohromnou radost, pozorně si je prohlížely, zkoumaly a občas jsme my dospělí měli pocit, že v nich vidí sobě rovné kamarády.

Je obrovská škoda, že přišlo méně účastníků, než se očekávalo. A je to především obrovská škoda právě pro ně, mohli si během necelých dvou podvečerních hodinek vyrobit vtipné a nápadité hračky a strávit příjemně čas s ostatními, v kolektivu naladěných na stejnou vlnu.

Tak tedy příště! Třeba na tvoření s FIMO hmotou – pozvánku na výrobu šperků ve čtvrtek 25. dubna 2013 najdete po kliknutí ZDE, pozvánku na výrobu postaviček ve čtvrtek 23. května najdete po kliknutí ZDE.

Již nyní se na všechny velmi těšíme!

Karolína Bártová


 

Výtvarný čtvrtek - Maňásci z ponožek, fotogalerie I. * otevřete kliknutím ZDE
Výtvarný čtvrtek - Maňásci z ponožek, fotogalerie II. * otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

12-04-2013-BK