Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pondělní požár - hasiči zasahovali u sousedů v Bořeticích

Po deváté hodině ranní, v pondělí dne 18. března 2013, se nejen ve Velkých Pavlovicích rozezněla siréna ohlašující požár. Členům místní jednotky hasičů bylo dispečinkem oznámeno, že hoří u sousedů v Bořeticích v budově tamního statku. K požáru se dostavily kromě Velkých Pavlovic i jednotky z Bořetic, Kobylí a Hustopečí. Na místě bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár dveří a části schodiště na půdu právě rekonstruovaných prostor. Při příjezdu hasičů už dým stoupal vzhůru na půdu a prolínal se střešní krytinou.

Velkopavlovická jednotka provedla finální uhašení, prostory zkontrolovala bezkontaktním teploměrem a po likvidaci se vrátila na hasičskou zbrojnici. Hasiči zasahovali v dýchací technice, protože z počátku požáru nebylo zcela zřejmé, z důvodu zakouření místnosti, co a kde vlastně hoří.

Pondělí bylo zřejmě smolným dnem a pro hasiče okresu Břeclav navíc velmi hektickým. Už po sedmé hodině ranní zasahovali u nehody na dálnici, kolem desáté dopoledne pak hořelo i v Břeclavi. K těmto dvěma zásahům však velkopavlovičtí hasiči nevyjížděli.

Petr Hasil

 

Více o SDH Velké Pavlovice * www.hasicivelkepavlovice.estranky.cz

 

Ilustrační foto

 

 

19-03-2013-BK