Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pomozte Hanáckoslováckému krúžku vytvořit databázi velkopavlovických výšivek

Hanáckoslovácký krúžek, navazující na odkaz nositelů lidové kultury ve Velkých Pavlovicích, prosí všechny příznivce folkloru i ty, kteří jen uchovávají krojové součásti po svých předcích, o poskytnutí náhledu na tuto mizející krásu.

Budeme vděčni za kvalitní fotografie výšivek např. na dámských „pracovních“ kordulkách (kolem výstřihu), na rukávech košil nebo výšivek kapesníků, atd. Prozatím se soustřeďujeme na dámské výšivky, v další fázi budou následovat pánské výšivky. 

Shromážděné materiály poslouží jako databáze typických velkopavlovických výšivek, kterou se budeme snažit dále rozšiřovat a ponechat tak návod pro další generace tvůrců a nositelů krojů, ale i Hanáckoslováckému krúžku jako podklad pro tvorbu propagačních materiálů (logo). 

Fotografie můžete zasílat e-mailem na adresu: infocentrum@velke-pavlovice.cz. Pokud nemáte kvalitní fotoaparát, můžete přinést přímo danou krojovou součást a my si ji sami nafotíme. U každého vzoru bude uvedeno jméno majitele, příp. nositele a rok vzniku výšivky (pokud si to majitel nebude přát, není to nutné).

Kam přinést:
Turistické informační centrum Velké Pavlovice
Hlavní 9, tel.: 519 428 149

Dokdy: nejlépe do konce září, ale sbírka pro tvorbu databáze bude otevřená stále.

Text: Zuzana Martínková / 18.9.2017