Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pololetní zkoušky v ZUŠ

Poslední lednový týden proběhl v základní umělecké škole ve znamení pololetních zkoušek.

•    Zkušební komise  sestavená z pedagogů školy každý den hodnotila výkony mladých muzikantů ve věkových kategoriích od pěti do osmnácti let, kteří museli dokázat, že zvládají všechny předepsané disciplíny podle školního vzdělávacího programu: stupnice, akordy, etudy, přednesové skladby i písničky.
•    Docházka do ZUŠ vyžaduje splnění povinných kritérií, která jsou nejen stanovena,  ale  také pravidelně a přísně kontrolována  MŠMT ČR a ČŠI.
•    Na průběh zkoušek se přijel podívat i pan učitel Oldřich Jeřábek, který v letošním roce oslaví již 88. narozeniny, stále se těší dobrému zdraví, zůstává příznivcem hudby, a proto nechyběla ani písnička na přání v podání pana učitele Čecha (housle) a pana učitele Grombiříka (cimbál).
•    Pro většinu žáků dopadly zkoušky výborně, ke zkouškám často přicházejí se svými dětmi i jejich rodiče, a proto tolik vyžadovaná spolupráce rodin se školou může probíhat na nejvyšší úrovni.
•    Již tři generace velkopavlovických občanů měly možnost vzdělávat se v hudební škole, která byla založena panem Karlem Francem v roce 1949 a oslaví za dva roky své sedmdesátiny.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová děkuje všem pedagogům za jejich práci, všem žákům za snahu a píli a v neposlední  řadě rodinám za zájem o hudební vyučování a podporu svých dětí ve studiu.

Text: Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice / Foto: Milena Karberová / 31.1.2017

ZUŠ * Pololetní zkoušky