Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Policejní komando ve školce ☺ ☺ ☺ !

Strážníci Městské policie Velké Pavlovice, slečna Iva Rathouská a pan Stanislav Prachař, vtrhli jako pravé komando, za nepřeslechnutelného houkání služebního vozidla, vyzbrojeni pouty a dalšími nezbytnostmi, do naší mateřinky! 

Naštěstí se nejednalo o ostrý zásah, ani o cvičný poplach. Dorazili sem, aby si s dětmi popovídali a seznámili je svou prací.

Děti se z úst nejpovolanějších dověděly, jak poznat pravého strážníka, prohlédly si výbavu policisty, vyzkoušely si pouta, zkusily si kterak odchytnout psa a největším zážitkem se dle očekávání stalo auto se sirénou a vysílačkou, které dětičky patřičně prošmejdily. Díky vysílačce vybavené mikrofonem a reproduktorem se každé dítko osobně strážníkům jmenovitě představilo, nahlas a srozumitelně! Tak jak to má z očí do očí pravému policistovi být. Žádné kuňkání a huhňání ;-)!

O tom, že byli všichni školkaříci nadšení a měli ještě dlouho o čem vyprávět, není pochyb ani debat! Byl to prostě skvělý den.

Městská police & Mateřská škola * Návštěva strážníků MěP v MŠ

Text: Karolína Bártová / Foto: Archiv Městské policie Velké Pavlovice / 17.6.2021