Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pojďte s námi zkoumat bioenergetiku!

Město Velké Pavlovice je účastníkem projektu, jehož cílem je popularizovat vědu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky, podpořeného v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, s názvem

„Propagace a popularizace výzkumu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky",
reg. č. CZ. 1.07/2.3.00/45.0006.

Dne 12. září 2014 se „otevřely dveře“ již II. ročníku happeningu ve Velkých Pavlovicích
zájemcům o vědu a výzkum z řad studentů.

Tento projekt je zastoupen 14-ti členným konsorciem partnerů z řad výzkumných ústavů, tří prestižních univerzit, Asociace výzkumných organizací, středních škol a Města Velké Pavlovice. Tento happening umožnil představení jednotlivých pracovišť a aktivit projektu, jehož cílem je propagovat a popularizovat výsledky výzkumu a badatelsky orientovanou výuku v perspektivním oboru bioenergetiky.

Na happeningu představili své pracoviště: Zemědělský výzkum Troubsko s.r.o., Agritec Plant Research Šumperk s.r.o., OSEVA vývoj a výzkum Zubří s.r.o., Mendelova univerzita Brno, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem, Střední průmyslová škola chemická Brno a Matiční gymnázium Ostrava.

Studenti se zde během dopoledne setkali s ukázkami výsledků práce vědců, zábavnými pokusy a kouzly s dusíkem. Připraveny byly také soutěže, jako např. v dojení na umělém kravském vemeni. Připraveny byly také ochutnávky sýrů, pomazánek, tyčinek, výrobků z pohanky a semínek. Akce se zúčastnila také firma Hemp Production se svými produkty z konopí.

Komentovaných prohlídek se zúčastnilo cca 250 studentů z řad gymnázií a základní školy. II. ročník happeningu ve Velkých Pavlovicích naplnil očekávání a ukázal studentům, že i věda a výzkum může být zábavný.

Ing. Zdeňka Mikulicová


 

 Fotogalerie ze studentského happeningu projektu
"Propagace a popularizace výzkumu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky"

* I. část - otevření kliknutím ZDE
* II. část - otevření kliknutím ZDE

 

Foto © 2014 Marek Musil

 


 

 

 

 

 

 

16-09-2014-BK