Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pohár z noční soutěže putoval do Velké nad Veličkou

V sobotu 8. července pořádali naši dobrovolní hasiči už 21. ročník noční soutěže v požárním útoku. Soutěž se konala v rámci Břeclavské hasičské ligy a mohli jsme vidět velký počet týmů nejen z našeho okresu. Představilo se nám 21 mužských týmů a 5 ženských, které na noční soutěži běžely pro ně neobvykle na 3B. Ještě před samotnými požárními útoky si hasiči mohli vyzkoušet mini soutěž v narážení, kdy je cílem co nejrychleji dostat vodu z nádrže do čerpadla. Nejrychlejší týmy obdržely během závěrečného vyhlášení poháry, diplomy a láhev dobrého vína. 

Během celého večera také probíhala tombola, jejíž cílem bylo vybrat co největší obnos peněz na nákup nového sportovního čerpadla pro naše hasiče. Jelikož současné čerpadlo už má svůj věk, je velmi poruchové a už bohužel nestačí výkonným čerpadlům ostatních týmů na okrese. Tímto bychom chtěli moc poděkovat Dáše Šmídové a Marice Konečné za celou organizaci tomboly, kterou stihly v rekordním čase. V tombole se vybralo krásných 68 820 Kč. My však budeme pokračovat ve vybírání peněz, protože cena nového čerpadla se pohybuje okolo 250 000 Kč. 

No a teď už k samotným útokům. V mužské kategorii zvítězili muži z Velké nad Veličkou. V ženské kategorii se premiérové radovaly holky z Perné. Vítězům gratulujeme a budeme se těšit na příští rok. No a naši muži z A týmu skončili na 13. místě a naši dorostenci, kteří běžně během noční soutěže na 3B neběží, běželi v rámci B týmu a výkon stačil na 15. místo. O mnoho lépe dopadly naše ženy, které na své první soutěži na 3B skončily na úžasném 3. místě a udržují naději "na bednu" v rámci celkového hodnocení. 

Děkujeme holkám za organizaci tomboly, klukům hasičům za organizaci, týmům za to, že k nám přijely a divákům za skvělou atmosféru. No a my se budeme těšit v příštím roce na 22. ročníku noční soutěže v požárním útoku. 

A ještě malá poznámka. Držte nám tuto sobotu palce. Náš mužský tým se totiž nominoval na krajské kolo v požárním sportu, které se bude konat v Přísnoticích. 

SDH * 21. ročník Noční soutěže v požárním útoku ve Velkých Pavlovicích

Text: Michal Procinger / Foto: Oldřich Otáhal a Eva Novotná / 11.7.2023