Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pohádkový svět Vlasty Švejdové na Ekocentru Trkmanka

Kdo by z nás neměl svou oblíbenou dětskou knihu, na kterou nikdy nezapomene… Ruku na srdce, snad ještě dříve než samotný příběh se nám vybaví obrázky, vizuální paměť je mocná čarodějka a u dětí funguje dvojnásob. Mám-li mluvit za sebe, mou nejmilejší tisíckrát prolistovanou knížkou je Budulínek, příběh každému známý, ale ty obrázky! Tak krásné… Jako malá jsem však nikdy nezkoumala, čí ruka je namalovala.

Nyní už vím, že tyto něžné obrázky nakreslila brněnská rodačka Vlasta Švejdová, skvělá dětská ilustrátorka a malířka. Je úžasnou zprávou, že Ekocentrum Trkmanka bude místem výstavy této oblíbené současné věhlasné výtvarnice.

Vernisáž výstavy se uskuteční už tento pátek 15. listopadu 2013 v 17.00 hodin ve výstavním sále Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Režie kulturního programu se ujal dívčí pěvecký sbor místní Základní umělecké školy, jež zazpívá nejen všem přítomným, ale i samotné ilustrátorce paní Vlastě Švejdové, která se zahájení výstavy osobně jako nejvýznamnější host zúčastní.

Výstava ilustrací a obrazů potrvá až do 27. listopadu 2013 a bude prodejní. Pokud nestihnete vernisáž, můžete si přijít obrazy prohlédnout každý pracovní den od 8.00 do 15.00 hod., o víkendech pak od 12.00 do 16.00 hod..

Všechny milovníky dětského světa a krásné ilustrace srdečně zveme!

Karolína Bártová


 

Webové stránky ilustrátorky VLASTY ŠVEJDOVÉ
www.vlastasvejdova.cz

Pozvánka na výstavu obrazů a ilustrací Vlasty Švejdové
na Ekocentru Trkmanka * otevřete ZDE

 

 

 

12-11-2013-BK