Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pohádkové odpoledne v knihovně jsme si užili

Děti, které chodí do školy a do mateřské školky, jejich maminky, babičky, tatínkové i malí bráškové a sestřičky. Bylo nás nakonec v knihovně tolik, že jsme se k připraveným stolečkům málem nevešli. Pohádkových úkolů bylo ovšem připraveno dostatek, stačilo si jenom vybrat: skládanky? hádanky? omalovánky? puzzles? doplňovačky? výtvarné hádanky?

Při přípravě programu jsme mysleli na ty nejmenší děti, stejně jako na starší školčátka a naopak mladší školáky.

Můžete si zkusit třeba úkol s pohádkou O kohoutkovi a slepičce. Dokážete si bez nápovědy vzpomenout na dětství a odpověď KDO KOMU CO DAL? Věřte, že i dospělí se docela pobavili. Knihovnice některé úkoly připravila také podle vynikající knížky Ester a Milana Starých, která se jmenuje „Povíš mi to?“ a je plná vtipných úkolů pro děti různého věku, přičemž souží především ke hravému rozšiřování slovní zásoby. Všem rodičům, kteří jsou zvyklí povídat si s dětmi nad knížkou, tuto novinku můžeme jenom doporučit.

Městská knihovna připravila akci v rámci Března – měsíce čtenářů, ke kterému se ještě přidá již 8. ročník Noci s Andersenem ve dnech 1. a 2. dubna 2016. Do konce března je také umístěna na webových stránkách městské knihovny soutěž pro mladší děti, která bude také vyhodnocena začátkem dubna - více o soutěži po kliknutí ZDE.

Doufáme, že jsme děti i jejich rodiče potěšili také pátečním pohádkovým odpolednem.

 

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerii z hravého odpoledne pro děti v knihovně na téma POVÍŠ MI TO?
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv Městské knihovny Velké Pavlovice

 

 


14-03-2016-BK