Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

POHÁDKOVÉ NOCOVÁNÍ ve školní družince

Z pátku na sobotu, 15. až 16. června 2012, se uskutečnila ve školní družině ZŠ Velké Pavlovice netradiční a o to atraktivnější akce s názvem „Pohádkové spaní ve školní družině“. Tuto neobvyklou zábavu v ještě neobvyklejším čase připravily pro své malé družinkové svěřence paní vychovatelky zcela poprvé. Byla to tedy velká družinová premiéra a pro mnohé děti se jednalo o úplně první spaní mimo domov a bez rodičů.

Okolo šesté hodiny podvečerní se školní družina zaplnila početnou skupinou dvaatřiceti nalých dětí s velkou převahou prvňáčků a druháčků. Někteří přišli sami, jiní v doprovodu svých maminek či tatínků. Všechny z nich však spojovala zvědavost a velké očekávání, co se vlastně bude dít, jaké pohádkové dobrodružství na ně čeká a hlavně jak to vypadá večer po setmění v naší družině. Zda se tam čirou náhodou neprohánějí nějací zlobiví duchové nebo víly!

Pohádkově naladěni a s dobrou náladou jsme se s vervou pustili do víru všeho dění. Úvodem jsme si řekli několik důležitých slov o bezpečnosti při našem pobytu v družině. Přeci jenom, zůstat v družině do večera a k tomu zde nocovat, se nepodaří každý den a pro některé malé účastníky se jednalo o první takové samostatné spaní.

Následovala hodinka, kdy děti dostaly prostor pro volnou zábavu plnou deskových her a stavění z Lega a Sevy. Poté jsme vyrazili do blízkého parčíku, kde jsme si zahráli několikrát po sobě oblíbenou hru s názvem Živé pexeso a vytvořili si hezké společné skupinkové fotky.

Z pobytu venku nám docela vyhládlo a tak přišla zcela přirozeně řada na radostně očekávanou večeři. Společnými silami jsme si připravili chutné toastíky s kečupem. Po večeři jsme se pěkně pobavili u několika pohádkových soutěží. Podle malovaných obrázků jsme poznávali nejrůznější pohádkové postavičky a při pantomimě jsme si ověřili rozsah našich znalostí pohádek.

Čas utíkal jako voda, setmělo se a přišla chvíle obléci si pyžamka a ulehnut do spacáků. Na dobrou noc jsme si pustili na DVD kreslenou pohádku Kocour v botách. A jestli vás zajímá, jak se spalo, tak musíme konstatovat, že velmi dobře. A ani žádní zlobiví duchové nás nestrašili.

To až nad ránem se prohnal družinou nějaký zlobivý skřítek a naši malí účastníci rázem procitli a už se jim nechtělo jen tak ležet ve svých pelíšcích. A tak pod vedením paní vychovatelky nastoupily děti na pořádnou družinovou rozcvičku na chodbě školy. Pak už jsme se vrhli na snídaně a zaplnili si naše bříška sladkou vánočkou a makovým závinem.

Najedeni jsme si ještě zahráli několik drobných pohádkových her a jako pěknou závěrečnou tečku každý malý účastník obdržel pamětní pohádkový diplom a drobný dáreček. Pak už nezbývalo, než si sbalit všechny své věci a odebrat se domů.

 

První družinová spací akce se vydařila.
Doufáme, že se všem dětem líbila a že si ji v příštím školním roce zopakujeme :-)!

 

Mgr. Lenka Tesařová a Naďa Slámová, vychovatelky ŠD při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

Fotogalerii z nocování ve školní družině otevřete kliknutím na společnou fotografii...

 

Foto: Archiv školní družiny ZŠ Velké Pavlovice

 

 

20-06-2012