Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PODZIMNÍ ŠLAPKA uzavřela turistickou sezónu roku 2010

Batoh na záda, pohodlné boty či in-line brusle na nohy, případně jízdní kolo s sebou a hurá na Podzimní šlapku! Co jiného také dělat o volném svátečním dnu, který nám protentokrát navíc příjemně připadl na jinak pracovní středu!? Svátek 17. listopadu – v kalendáři zapsaný jako Den boje za svobodu a demokracii, se nesl ve Velkých Pavlovicích ve sportovním, neřkuli turistickém duchu.

Místní i přespolní měli možnost pospolu uzavřít turistickou sezónu, která byla obdobnou akcí otevřena přesně před šesti měsíci, v dubnu letošního roku. Tehdy se otevírání sezóny pojmenovalo vtipným názvem Jarní šlapka 2010, a protože se název zalíbil a ujal, pojmenování podzimního uzavírání bylo nasnadě – Podzimní šlapka.

Akci si nenechala ujít zhruba stovka účastníků, která nezaváhala a přišla se, jak lákala pozvánka, pohodově pobavit a projít se po okolí našeho městečka. Podzimní šlapka byla zahájena před prodejnou jízdních kol manželů Kobsových ZAF velo sport krátkým pozdravem starosty města Ing. Pavla Procházky, místostarosty Ing. Zdeňka Karbera a radní Ing. Jany Václavkové. Ti všechny přítomné pozvali ke krátké vycházce mezi vinice okořeněné libou vůní svařáčku, s neodolatelným příslibem zabíjačkového občerstvení pod rozhlednou Slunečná. Kdo by odolal?

Samozřejmě nikdo a tak se celý, protentokrát převážně pěší, peloton vydal vstříc ukojení rozbouřených chuťových buněk. Na cestě je, ještě před gurmánských zážitkem v podobě vepřových hodů, čekala velmi příjemná zastávka ve Šlechtitelské stanici vinařské, kde bylo možné ochutnat řadu vzorků vín z místní produkce v čele s věhlasným Agni, Müller Thurgau či populární „roséčko“ odrůdy Zweigeltrebe.

Pod Slunečnou dorazila výprava těsně před polednem a tak, když začaly v dáli zvony velkopavlovického kostela odbíjet dvanáctou, usedali mlsní turisté ke kouřícím talířům s ovárkem, hořčicí a okurčičkami a nebo si zašli nad otevřené ohniště do křupava opéci lahodný špekáček. Pro zahřátí se podával svařák, grog a děti nepohrdly teplým čajíkem.

Od Slunečné bylo možné se rozejít dvěma směry. Ti zdatnější a vytrvalejší vyrazili do sousedních Bořetic, kam je pozval starosta Václav Surman na pohárek vína do obecního sklípku. Ti co pojali výlet jako vycházku se pomalu vraceli domů, do Velkých Pavlovic. Zde je čekala poslední zastávka – farní dvůr s expozicí pěti úžasných dřevěných soch v nadživotní velikosti, které vytvořili v rámci letního I. mezinárodního řezbářského sympozia ve Velkých Pavlovicích umělečtí řezbáři.

Podzimní šlapka se ctí obhájila hlavní slogan své propagace, jež hlásal, že se bude jednat o „pohodový“ výlet. Taková vskutku byla - pohodová, příjemná, i počasí nakonec přálo a sluníčko ač slabě, podzimně, trošinku zahřívalo.

 

Tak tedy s bohem, turistická sezóno roku 2010! Již nyní se těšíme na příští…

 

Město Velké Pavlovice tímto velmi děkuje všem, kteří se zapojili do organizace akce Podzimní šlapka 2010:
Prodejně jízdních kol ZAF velo sport, Sdružení vinařů JPK, o. s.,
Šlechtitelské stanici vinařské, a. s. a  Farnímu úřadu ve V. Pavlovicích.

 

Fotogalerii z akce PODZIMNÍ ŠLAPKA 2010
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

17-11-2010-BK