Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PODZIMNÍ ŠLAPKA uzavírala cykloturistickou sezónu roku 2013 s hřejícím sluncem v zádech

Jedna z posledních turistických akcí kalendářního roku s sebou nese vždy řadu otazníků. Tím největším je počasí. Jaké bude, v neděli 17. listopadu, o Podzimní Šlapce roku 2013?... kladli jsme si snad už měsíc předem. V rychlém sledu následují další neméně důležité – jaký nabídneme program, aby zaujal, přijdou lidé? Letos je už vše zodpovězeno a moc nás těší, že pozitivně. Počasí nám přálo naprosto nečekaně, účast byla až překvapivě vysoká a program? Snad fajn, toto hodnocení však již necháme na vás, těch, kteří se přišli pohodově projít naším městečkem a jeho malebným okolím.

Zahájení akce před ZAFem...

Půlkulatý pátý ročník Podzimní Šlapky 2013 aneb uzavírání cykloturistické sezóny odstartoval o státním svátku, v neděli 17. listopadu 2013, v deset hodin dopoledne u prodejny a servisu jízdních kol ZAF Velosport manželů Kobsových. Ti hojný počet příchozích výletníků nejen přivítali, ale také je pohostili svařáčkem, čajem, drobnými pochutinami a děti dostaly jako malý dáreček sladké lízátko. To proto, aby měly dostatek energie na hru, která byla pro ně připravena.

Samotné zahájení si vzal na svá bedra pan starosta Ing. Pavel Procházka, který taktéž všechny srdečně přivítal, povyprávěl o historii akce Podzimní Šlapka a zavzpomínal na její první pilotní ročník, kdy se slavnostně otevírala cyklostezka mezi Velkými Pavlovicemi a Bořeticemi. Ta si velmi rychle díky svému kvalitnímu povrchu a zbudování zcela mimo vozovku pro motorová vozidla získala na oblibě a je dodnes hojně využívána místními, turisty a cykloturisty pro aktivní provozování řady sportů i k vycházkám do přírody. Dále předal slovo paní Švástové, která prozradila program dne, vyzvala děti k hře „Za vůní dřeva“, jejich rodiče a prarodiče pozvala k prohlídce právě dokončovaného domova pro seniory na ulici Bří Mrštíků, kde se konal Den otevřených dveří a všechny také k večernímu lampiónovému průvodu.

Putování "Za vůní dřeva", chutí vína i krásou dětských ilustrací...

Poté se už putující vydali pospolu na obchůzku, děti za lovem razítek. Ta dítka, která posbírala všech šest, první bonusové u rozhledy Slunečná a ostatní u pěti dřevěných soch rozmístěných po městě, které vznikly roku 2010 v rámci prvního mezinárodního řezbářského sympozia ve Velkých Pavlovicích, získaly v cíli pěknou odměnu věnovanou hlavním pořadatelem Městem Velké Pavlovice. Domů si odnesly nafukovací míč, kšiltovku a potítko.

Ceny jim byly předány v podzemním labyrintu Vinných sklepů Františka Lotrinského, kde si navíc přišly na své také chuťové pohárky jejich rodičů i veškerého dospělého osazenstva. Probíhala zde totiž ochutnávka vín místních vinařů, nechybělo ani pár vzorků aktuálního Svatomartinského. V podzemí se degustovalo, v nadzemí obdivovalo. A bylo skutečně co!

V prostorách výstavního sálu Ekocentra Trkmanka právě probíhala výstava obrazů brněnské malířky a ilustrátorky dětských knih a učebnic Vlasty Švejdové. Prodejní výstava byla vernisáží zahájena jen dva dny zpět, v pátek 15. listopadu a bude otevřena až do konce měsíce. Pokud jste návštěvu opomněli a nebo nestihli, máte jedinečnou možnost. Vřele doporučujeme!

Vynikající oběd na závěr, závdavkem pak hudba, zpět a tanec...

A další program? Ten už je nasnadě a kdo trošku zná naše městečko a akci Šlapka, zřejmě lehce vytuší. Samo sebou nechyběli členové Tělocvičné jednoty Sokol se svým triem obrovských hrnců plných dobrot. V první pobublával vynikající gulášek, ve druhém zelňačka jedna báseň a ve třetím sladký svařáček. Vše vonělo tak, že protentokrát neodolal ani ten nejzarputilejší dietář.

A tečka? Ta patřila skvělé zábavě s místní country skupinou Colorado, která vyhrála nejen k dobré chuti a zažívání, ale také k tanci. Parket v první vlně rozproudili v rytmu divokého západu tanečníci Přátel country, k nimž se nesměle přidávali další odvážlivci toužící se naučit novým tanečním kreacím. Zábava se nesla v bezva uvolněné atmosféře, listopadové slunce hřálo o sto šest, zkrátka a dobře, pohodový sváteční den…

Takže teď zbývá už jen řádně zazimovat kola a těšit se na Jarní Šlapku 2014, kdy opět spolu cykloturistickou sezónu otevřeme.

Všem děkujeme za účast a těšíme v dubnu příštího roku nashledanou!

 

Karolína Bártová


 

Podzimní Šlapka 2013, fotogalerie I. * otevřete kliknutím ZDE
Podzimní Šlapka 2013, fotogalerie II. * otevřete kliknutím ZDE
Podzimní Šlapka 2013, fotogalerie III. * otevřete kliknutím ZDE
Podzimní Šlapka 2013, fotogalerie IV. * otevřete kliknutím ZDE

 

Za fotografie galerie č. IV velmi děkujeme panu Františku Kobsovi!

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

19-11-2013-BK