Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PODZIMNÍ ŠLAPKA táhla. Lidé se zahřáli svařákem

Napsali o nás * Břeclavský deník, 17.11.2015Kdesi z hloučku se ozve: „Máš ten svařák?" Na odpověď není třeba čekat: „Je v tašce, a je ho dost." Horký nápoj se v tu chvíli hodí; obloha je zatažená, venkovní teplota vyzývá k zastrčení rukou do kapes. Přesto se zástup lidí chystá na sedmikilometrový pochod s řadou zastávek. Schází se v úterý kolem desáté hodiny dopolední na školním hřišti ve Velkých Pavlovicích, odkud za chvíli vykročí k sedmému ročníku Podzimní šlapky. „Přišly jsme strávit volnou chvíli, trasu si ale nejspíš zkrátíme," říká 
s úsměvem například Kristýna Hiadlovská, vedle níž stojí dcera.

Místo srazu není náhodné. Akce věnovaná podzimnímu zakončení cykloturistické sezony se mimo jiné týká novinek. Jednou z nich je právě hřiště, na němž dělníci před časem vyměnili dosluhující povrch. „Předpokládám, že jej v zimě budou využívat také fotbalisté. Původní trávník jsme přesunuli za kostel, kde poslouží především dětem. V zimě ho můžeme pokrýt ledem a bude na něm možné bruslit," tvrdí velkopavlovický starosta Pavel Procházka, který akci oficiálně zahajuje.

Děti dostávají tištěný kvíz, za který v cíli u Vinných sklepů Františka Lotrinského získají sladkou odměnu. Mohou si také vyzkoušet hod koulí či se zahřát čajem. Kromě domácích se na trasu vedoucí po stezce Zastavení v kraji vína a meruněk vydávají návštěvníci z Kobylí nebo Staroviček. Šlapku si nenechávají ujít ani celé rodiny. Mezi nadšenci volné chůze je třeba Jana Schnirchová. „Chodím za každých podmínek, každý den. Baví mě to. Chci se udržovat ve formě. Dělá mi to také dobrý pocit na duši. Vyčistím si hlavu. Je to fajn. Navíc si prohlédnu krásné okolí s barevnými stromy a vinohrady. Sedm kilometrů při Podzimní šlapce je tak akorát. A ten svařák je také dobrý," líčí žena.

Hojná návštěvnost

Pořadatelé, jimiž jsou zaměstnanci města, připravují každoroční událost s body tradičními i novými. Velkopavlovičtí i přespolní si prohlíží novinky a dokončené opravy. „Návštěvnost velmi ovlivňuje počasí, zvláště na podzim. Tentokrát je počet lidí dobrý, což nás těší. Doufali jsme, že by mohlo vydržet slunce z předchozího dne. Škoda. Tohle je ale jediné, co neovlivníme," vypráví za organizátory Karolína Bártová z velkopavlovického infocentra.

Účastníci „šlapky" postupně kráčí ke koňskému ranči, vinným sklepům nebo Ekocentru Trkmanka. Všude na ně čeká program nebo občerstvení. Zájemci si také sází jimi adoptovaný strom. Novinkou je zpřístupnění hřiště na pétanque.

 

Zdroj: Břeclavský deník; Autor: Lukáš Ivánek * http://breclavsky.denik.cz


 

PODZIMNÍ ŠLAPKA 2015 ve fotografiích...

 

Fotogalerie I * otevřete kliknutím ZDE
Foto © 2015 Ludmila Podešvová

 

Fotogalerie II * otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie III * otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie IV * otevřete kliknutím ZDE
Foto © 2015 Karolína & Radek Bártovi

 

Fotogalerie V * otevřete kliknutím ZDE
Foto © 2015 Lukáš Ivánek - Břeclavský deník

 

Foto © 2015 Karolína Bártová

 

 


18-11-2015-BK