Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PODZIMNÍ ŠLAPKA? Bude! Už příští úterý.

Od zahájení PODZIMNÍ ŠLAPKY roku 2015 nás dělí jen několik málo dnů. Cykloturistickou sezónu uzavřeme ve Velkých Pavlovicích jako každoročně ve volný sváteční den, v úterý 17. listopadu. Letos se tak stane v rámci již sedmého ročníku. Abychom neporušili tradici, opět všem účastníkům představíme pár atraktivních novinek.

Šlapka? Opět o spoustě novinek...

První bude k vidění hned na startu akce. V deset hodin dopoledne se sejdeme v prostorách nově zrekonstruovaného sportovního a atletického stadionu v areálu škol, kam byl položen nový moderní povrch tzv. „třetí“ generace. Druhou novinkou bude možnost prohlédnout si právě budované vinné sklepy rodiny Crhákovy nacházející se pod jejich prodejnou domácích potřeb a do třetice si budete moci zkusit zcela poprvé zahrát populární hru pro každého, bez rozdílu věku a fyzické kondice, pétanque. Hřiště pro tuto ve světě stále populárnější hru se v těchto okamžicích dokončuje v relaxačním parku u vlakové zastávky.

Dovolujeme si tvrdit, že si to „své“ v rámci v rámci Podzimní Šlapky najdou naprosto všichni účastnici. Ať už malí, velcí, ti co si rádi pošmáknou na voňavém svařeném víně, či abstinenti dávající přednost ovocnému čaji pro zahřátí, gurmáni, sportovci, turisté a cyklisté, pohodáři…

Svařáčkové zastávky nás budou provázet celou trasou, tedy naučnou stezkou Zastavení v kraji vína a meruněk. Děti se mohou těšit i na vyjížďku na osedlaném koni a nebo střelbu z luku, to vše na ranči za cihelnou.

Není lotr jako lotr... dětičky, potrapte si hlavičky!

Ale to rozhodně nebude pro naše nejmenší jediný hřeb dne. Pro turistický dorost máme připravený zábavný vědomostní kvíz s názvem „Není lotr jako lotr aneb Znáš dobře své město?“ o sladkou cenu pro každého a v závěru akce, ve Vinných sklepech Františka Lotrinského a také bohatou tombolu s pětadvaceti krásnými cenami pro vylosované šťastlivce.

Vinné sklepy Františka Lotrinského budou při příležitosti Podzimní Šlapky otevřeny úplně každému. Lákat budou na prohlídky podzemního labyrintu, ochutnávky vín, svařené víno a nebude chybět ani obědová tečka v režii proslulých velkopavlovických Sokolů. Neříkejte, že se vám při čtení těchto řádků už už nezačaly bouřit chuťové buňky a sbíhat sliny při představě kotle probublávajícího vyhlášeným guláškem či zelňačkou ☺!

Přijďte mezi nás, o volném dnu, rozloučit se s letošní skvělou cykloturistickou sezónou!
V přátelské atmosféře, pohodově…

 

A pokud vám nebude Podzimní Šlapka stačit, co by společenské vyžití, můžete plynule pokračovat až do večerních hodin. Velkopavlovický Sbor dobrovolných hasičů pořádá v tento den od pěti hodin odpoledne LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD premiérově s ohnivou show, na který jste taktéž srdečně zváni!

 

Pozvání s podrobným programem na akci PODZIMNÍ ŠLAPKA 2015 * otevřete kliknutím ZDE

Pozvání i s trasou průvodu na LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD * otevřete kliknutím ZDE

 

Karolína Bártová


 

 

 


12-11-2015-BK