Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Podzimní RaČte s dětmi bylo komorní

Období nemocí se projevilo i na účasti pravidelného setkání klubu RaČte s dětmi pro děti předškolního věku. A tak jsme tentokrát včera sešli v knihovně v takovém „rodinném kruhu“ sedmi dětí a jejich doprovodu. 

Děti si to ale užily, protože jsme si mohli společně přečíst knížku Zuzanka a ježeček opravdu v kroužku, takže na drobnou knížku i viděly, a navíc měly dost prostoru pro aktivity.

Protože jsou děti v tomto věku neposedné, kratičký příběh byl tak akorát dlouhý, aby malí posluchači vydrželi a pak se mohli vrhnout do víru hledání obrázků zvířátek po knihovně a následného tvoření. Mezi nalezenými obrázky pak musely děti najít ty správná zvířátka, ty o kterých se v příběhu povídalo. Přece jen si je musela knihovnice vyzkoušet, jak pozorně příběh sledují. A pak už se pustily do tvoření – jak jinak než ježečka z nalepeného listí a do podzimního barevného stromu.

Městská knihovna * Listopadové RaČte s dětmi s knížkou Zuzanka a ježeček

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Karolína Bártová / 8.11.2019