Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Podzimní přírodní inspirace na Ekocentru Trkmanka

Ve dnech 29. a 30. října 2013 proběhly školní podzimní prázdniny. Na Ekocentru Trkmanka ani v těchto dnech ale neutichly dětské hlásky. Desítka dětí se s nadšením pustila do práce a opravdu se nechala inspirovat přírodou, jak už název našeho příměstského kurzu napovídal. V úterý jsme využili krásného počasí a vyrazili jsme nejen obdivovat barevnou krásu podzimní přírody, ale i sbírat přírodniny k našemu tvoření.

Nejdříve jsme se věnovali výrobě ručního papíru a nechybělo ani povídání o ochraně přírody, šetření papírem, o recyklaci. V průběhu dne si děti vyrobily usměvavé kočičky, krásné květiny z javorových listů, podzimní panáčky a také nakreslily nespočet obrázků. Zůstal čas i na hry se stavebnicemi nebo známé „Člověče, nezlob se!“.

Ústředním tématem středy byly také barvy, ale tentokrát si děti vyzkoušely, jak asi barvili látky naši předkové. A kde jinde by člověk hledal zdroj barev, než v přírodě. Věděli jste, že se dá obarvit látka pomocí třezalky tečkované nebo cibulových slupek? Děti si vyrobily dva vzorníky obarvených plátýnek. Jedno plátýnko bylo díky třezalce zelenožluté a druhé sytě okrové pomocí výluhu z cibulových slupek. Konečný výrobek byly dva plátěné ubrousky s přesnými popisy postupu barvení.

Počasí nám ve středu moc nepřálo, tak místo vycházky si děti zatančily zumbu s Yvetou. Z přiložené fotogalerie je jistě patrné, že děti u nás na Ekocentru Trkmanka strávily dva pohodové dny.

A nám nezbývá, než se těšit na další prázdninové setkání v únoru… Tentokrát příměstský kurz s podtitulem „Příroda není nuda“ - více po kliknutí ZDE.

Lenka Štefková a Pavla Škrabalová, lektorky Ekocentra Trkmanka


 

Fotogalerii z příměstského přírodovědného kurzu pro děti na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Lenka Štefková & Pavla Škrabalová

 

 


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

 

 

31-10-2013-BK