Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Podzimní novinky městské knihovny

Městská knihovna Velké Pavlovice přidala v těchto dnech do fondu nové knihy, které byly vydány v uplynulém čtvrtletí. Knižní trh zatím není zaplaven předvánoční reklamou a speciálně připravovanými vánočními knižními novinkami, ale přesto vyšla velká spousta zajímavých knih, které si jistě zasluhují pozornost a je dobře je zařadit do nabídky čtenářům. 

Navíc jsme se nyní snažili, aby nabízené tituly tvořily rovnováhu, jsou to knihy naučné literatury i novinky pro dětské i pro dospělé čtenáře. Vypůjčit si tedy čtenáři mohou nové knížky z oboru psychologie, pedagogiky, historie, životopisné či cestopisné tituly. Dětem nabízíme novinky především od známých českých autorů, jako jsou Alžběta Dvořáková, Petra Dvořáková, Daniela Fischerová, Iva Hlaváčková, Pavel Šrut nebo Štěpán Zavřel. Ze zahraničních spisovatelů dětem připomínáme alespoň světoznámého Terryho Dearyho.

Největší skupinu návštěvníků knihovny však v Pavlovicích tvoří dospělí čtenáři, proto se snažíme postihnout jejich čtenářské zájmy do hloubky. Pro zájemce o historické romány jsme dokoupili všechny vydané tituly spisovatele Františka Niedla, novou knihu Jana Bauera, představujeme nově jména Jiřího Dobrylovského nebo Volkera Kutschera. Milovníkům detektivek jsme přidali celou řadu seveřana Jussiho Adler-Olsona, novinky Harlana Cobena či Lindy Castillo. Detektivním románem je i nová kniha Sáry Saudkové, psychothriller vyšel Janu Cimickému, dvě nové knihy králi slovenské detektivky Dominiku Dánovi. Potěší jistě i novinky Ivanky Deváté, Aleny Jakoubkové a Radky Třeštíkové. Třešničkou na dortu se pak jistě stanou dva volně na sebe navazující tituly generační ságy jihomoravské spisovatelky Kateřiny Dubské.

Seznam knižních novinek * otevřete kliknutím ZDE

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / 24.10.2018