Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Podzim láká ke knížkám... KNIŽNÍ NOVINKY září 2013

Jako je tomu již tradičně, doplnila Městská knihovna Velké Pavlovice svůj fond o žhavé knižní novinky 3. čtvrtletí letošního roku. Tentokrát se jedná o celou plejádu současných knižních hitů a těch nejoblíbenějších autorů, jak pro dospělé, tak pro dětské čtenáře.

Kromě zakoupených knih může nyní knihovna nabídnout především malým čtenářům knížky z projektu Česká kniha, který administruje Moravská zemská knihovna v Brně a ze kterého poskytuje knihovnám zdarma vyhlášené a oceněné tituly české literatury. Do městské knihovny tak přibyly knihy Aloise Mikulky, Olgy Hejné, Arnošta Goldflama, Daniely Krolupperové, Vlasty Švejdové, Miloše Kratochvíla, Františka Kožíka, Evy Papouškové a řady dalších českých autorů píšících pro děti.

Pro naladění čtenářských chutí dospělých návštěvníků knihovny připomínáme řadu knížek, které vyprávějí o změně životního stylu, přestěhování do nové země a poznávání života v ní, což většinou představuje mnoho vtipných i okouzlujících situací a zážitků. Nejkrásnější jsou právě knihy o Francii nebo Itálii, z novinek proto doporučujeme filozofickou novelu „Láska, duše a francouzská kuchyně“ Jamese F. Twymana, román „La bella Toscana“ Frances Mayesové, „Oběd v Paříži“ autorky Elizabeth Bardové, knihu „Skoro Francouzka“ Sarah Turnbullové nebo román slavného Petera Mayleho, který nám dosud v knihovně chyběl, s názvem „Znovu Provence“.

Právě proto, že jsme se již museli většinou rozloučit s letošními dovelenými, bude se připomínka cizích zemí a cestování jistě líbit. Stejně jako další desítky nových titulů historické, romantické, společenské či vzpomínkové literatury.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Seznam knižních novinek Městské knihovny Velké Pavlovice
Září 2013 * otevřete kliknutím ZDE

 

 

11-09-2013-BK