Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Podeváté krajinou André, poprvé přes Penzion André

Expedice Krajem André je už devítiletá slečna její vývoj tomu přesně odpovídá. Nabývá na atraktivitě a každým rokem se mění. Alespoň ve Velkých Pavlovicích to platí na sto procent. Téměř každoročně volíme nové stanoviště razítkovacího místa a také odlišný doprovodný program. Letos, v sobotu 28. června 2014, našli účastníci úvodního prázdninového cyklovýletu razítko s číslem 3 u nového Penzionu André, který byl na úpatí kopce, jemuž vévodí velkopavlovická rozhledna Slunečná, přebudován z bývalé staré provozní budovy Šlechtitelské stanice vinařské.

Třetí razítko na novém Penzionu André

Penzion André nabídl hojně početnému pelotonu sluncem a vedrem schvácených cyklistů skvělé zázemí k odpočinku, regeneraci a nabrání sil. Krom zmiňovaného razítka do pasu dostal každý zletilý jedinec od organizátorů akce koštovačku se vzorkem André Rosé roč. 2013 Šlechtitelské stanice vinařské, děti sladký oplatek a pohled s omalovánkou a všichni nabídku zakoupit si ve vinotéce vína široké nabídky dle vlastní chuti a výběru. Navíc zde byla možnost navštívit i podzemní vinný labyrint úchvatných sklepů, jíž mnozí rádi a s nadšením využili.

I dveře restaurace byly všem otevřené dokořán, jídelní lístek lákal řadou skvělých lahůdek a kulinářských majstrštyků místních kuchařů a tak již zde spousta účastníků expedice zvolila brzký oběd. Zkrátka, neodolali!

Nezbytné občerstvovací zastavení pod Slunečnou

Ani ti, kteří preferují sparťanštější alternativu stravování a rádi si smlsnou na  pochoutkách na grilu, neodjeli z Velkých Pavlovic se zpívajícím žaludkem. Kiosek pod rozhlednou Slunečná už na dálku voněl doutnajícími uhlíky, kořeněnou marinádou a děti vábil přetékajícím zmrzlinovým boxem.

Hustopečské náměstí, start i cíl

Nutno ještě zmínit, že jako v předchozích létech byla i letošní, devátá Expedice Krajem André, zahájena a poté také ukončena na Dukelském náměstí v Hustopečích. Na start se přijeli osobně podívat i někteří starostové obcí, na kterých rozšířená, nyní již 41 km dlouhá cyklotrasa Krajem André, leží (Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí, Němčičky, Horní Bojanovice a Kurdějov). Nechyběl ani také už stálý, vzácný a milý host, možná s troškou nadsázky řečený maskot expedice, Martina Štěpánková, trojnásobná mistryně světa v krasojízdě.

Lákavá soutěž o hodnotné ceny

Ten kdo projel po výběru ze čtyř možných alternativ tras alespoň pěti razítkovacími místy, byl oprávněn se v cíli zúčastnit slosování razítkovacích průkazů o hodnotné ceny. A tak několik šťastlivců odjíždělo z letošní Expedice Krajem André nejen s úžasným společenským a vinným zážitkem, s euforickým pocitem, že pro sebe prostřednictvím sportu něco bohulibého udělalo, ale také s pěkným dárkem!

Tak to už stojí za to, šlápnout do pedálů! Co říkáte?
Na příštím jubilejním 10. ročníku Expedice Krajem André 2015 na shledanou!


 

... na úplný konec něco málo ze statistiky

Letošního IX. ročníku Expedice Krajem André se zúčastnilo dle registrační listiny a sdělení organizátorů na startu
433 dospělých, 25 dětí a odhadem 100 až 150 neregistrovaných.
Suma sumárum okolo šesti stovek milovníků cyklotoulek na jihu Moravy!

Karolína Bártová

 

PS: Fotografií přikládáme opravdu velkou spoustu.
To proto, aby se na nich našel každý účastník akce, který se ptal, kde budou fotografie zveřejněny ;-)!


 

IX. ročník EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2014

Fotogalerie č. I * otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie č. II * otevřete kliknutím ZDE

Foto © 2014 Karolína Bártová

 

Expedice Krajem André v Modrých Horách - fotogalerie po kliknutí ZDE

Foto © 2014 Ing. Přemysl Pálka

 

Foto © 2014 Karolína Bártová

 

 

 

30-06-2014-BK