Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pod křídly SOKOLA přes Pálavu

Poslední slunečná aprílová sobota, dne 28. dubna 2012, vylákala již na druhý přechod Pálavy nejen členy pořádající T.J. Sokol Velké Pavlovice, ale také přátele zdravého pohybu z řad široké veřejnosti. Přes tři desítky nadšených turistů, v čele se starostkou velkopavlovického Sokola Ing. Janou Václavkovou, si užívaly letního počasí, probouzející se přírodu a radost ze zdolání jediné pořádné hřebenové túry na jihu Moravy.

Z výšlapu, jehož výchozím bodem byla známá vinařská obec Pavlov, dále putování přes Dívčí hrady, Sirotčí hrádek, stolovou horu a Klentnici, jsme si odnesli opálená a prohřátá těla, v duši pozitivně naladěnou náladu podpořenou sportem vyprovokovaným adrenalinem, v paměti nám utkvěly úžasné pohledy do krajiny pod Pálavou a celkové uspokojení z příjemně prožitého dne s přáteli.

Při závěrečném posezení v Mikulově jsme se dohodli na pokračování ve společných túrách po dalších místech a alternativách tras pálavskou přírodou.

Účastníci výšlapu na Pálavu

 

Fotogalerii z přechodu Pálavy s T.J. Sokol Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv T.J. Sokol Velké Pavlovice

 

 

02-05-2012-BK