Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pod deštníky, ale přece. ŠLAPKA byla!

Déšť nedéšť, i letos, navzdory nevlídnému tolik typickému listopadovému počasí, se Podzimí Šlapka 2014 aneb Uzavření cykloturistické sezóny, uskutečnila. Její už šestý ročník přišla podpořit zhruba čtyřicítka sklaních příznivců, která se dle rčení „Nejsme přece z cukru!“ dostavila dvě hodiny po poledni před Opilé sklepy pod Starou horou, aby zde společně s pořadateli z velkopavlovické radnice a zdejšího infocentra, vyrazila vstříc rozhledně Slunečná.

Ta tentokrát však zůstala nepokořena. Bičující dešťové kapky výběhu na jejích ochoz příliš nenahrávaly. O to zajímavější, příjemnější a hlavně chutnější dýchánek se odehrával v kiosku pod rozhlednou. Naléval se zde totiž hřejivý lahodný svařák a co víc, k pochutnání zde byly k mání také vynikající teplé přesňáky s povidly. Kdo by odolal?

Přestože byla letošní Podzimní Šlapka více méně komorní záležitostí je potěšující, že se jí zúčastnily všechny věkové generace. Nadýchat čerstvého vzduchu se tak mohli spinkající dětičky v kočárcích, jejich rodiče i zdatní prarodiče. A také děti školního věku, které za své nadšení dostaly hned v úvodu malý dáreček. Zbrusu nové originální puzzle s obrázkem startu i cílu letošního „deštníkového“ putování, s Opilými sklepy a rozhlednou Slunečná.

 

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z VI. ročníku akce
PODZIMNÍ ŠLAPKA 2014 aneb UZAVŘENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Karolína Bártová

 

 

 

18-11-2014-BK