Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Po stopách pytláka Floriána

V neděli 23. června 2013 se v areálu velkopavlovické myslivny a jejím blízkém okolí konal další, již pátý ročník dětského dne s názvem „Po stopách pytláka Floriána“. Tuto akci pro děti každoročně pořádají velkopavlovičtí myslivci k příležitosti června – měsíce myslivosti.

Červen nebyl zvolen za měsíc myslivosti náhodou – v přírodě přicházejí na svět nové životy, které často potřebují péči a ochranu. V červnu si také připomínáme, že myslivci mají se svou činností seznamovat veřejnost a především mládež. Pořádané akce by měly především směřovat k „výchově“ veřejnosti, aby byla k myslivosti tolerantnější a správně chápala její význam v péči o krajinu a zvěř.

Po vyzvednutí razítkovacích listů se děti vydaly plnit úkoly, ve kterých prokázaly znalosti rostlin, živočichů, přírody kolem sebe a ochrany životního prostředí. Svou fyzickou zdatnost prokázaly házením šišek na cíl a střelbou ze vzduchovky. Jejich snaha byla nakonec odměněna voňavým špekáčkem opečeným na ohništi, oplatkem, limonádou a malým dárkem.

Možná z malých účastníků vyrostou budoucí myslivci nebo milovníci přírody.

Věra Procingerová


Fotogalerii ze dne dětí PO STOPÁCH PYTLÁKA FLORIÁNA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Věra Procingerová

24-06-2013 PV