Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Po roce kostelem opět zněly tóny borlic

Již po desáté nechali na konci října velkopavlovičtí myslivci sloužit Svatohubertskou mši svatou. Mše je vždy sloužena k poctě české myslivosti, za živé i zemřelé lesníky a myslivce. Na tuto mši do kostela zavítají nejenom myslivci a věrní farníci. Vznešené tóny lesních rohů dokonale sladěné s hlasy zpěváků dělají z návštěvy kostela mimořádný kulturní zážitek.

Letošní mše se konala v sobotu 27. října. Mši celebroval pan farář PaedDr. Marek Slatinský a o hudbu a zpěv se postarali trubači z OMS Přerov v kombinaci s mužským sborem VOX VINI z Dolních Bojanovic.

Všichni návštěvníci si pochvalovali spojení troubené mše se zpěvem. Zážitkem pro návštěvníky bylo i vystoupení trubačů před kostelem, kdy prezentovali jednotlivá troubení používaná při lovech a po lovu jelena, divočáka či honech.

Po skončení mše následoval průvod na hřbitov, kde trubači a zpěváci společně se všemi návštěvníky uctili památku zemřelých lesníků, myslivců a přátel myslivosti.

Po roce kostelem opět zněly tóny borlic

Text: Věra Procingerová / Foto: Michal Grůza / 31.10.2018