Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Po dvanácté s deštěm

Dvanáctý ročník putování tentokrát sestával nejen ze čtrnácti zastavení, kde se tradičně sbírala razítka do mapky a koštoval burčák, ale bohužel nechyběl téměř vytrvalý déšť. Velký obdiv patří těm, kteří se zúčastnili ... Sem tam na ně čekalo bláto, dešťové kapky za krkem a byla velká šance chytnout rýmu. Přesto bylo vidět usměvavé tváře a dobrou náladu :-).

I přes nepřízeň počasí bylo v devět hodin, za přítomnosti starosty města Velké Pavlovice pana Jiřího Otřela a Přemysla Pálky, putování zahájeno.

Hlavní trasa vedla z rozhledny Slunečná do Baraque Wine Gallery, pokračovala do vinného baru Vinium, dále do známého vinařství V&M Zborovský a vinařství Reichman a Reichman. V Němčičkách vítal vinný bar Hulata se svým podzemním labyrintem, následovalo vinařství ZD Němčičky, kde jste mohli navštívit vinotéku. V nedalekých Bořeticích pak Rodinné vinařství Jedlička a vinařství Novák, v Kobylí vinařství Herzánovi, vinařství Vajbar a minout jste nemohli vyhlášené zastavení U Tetiček v obecním muzeu. Na Vrbici, kde putování končilo, jste další razítko mohli získat ve vinařství Buchtovín, poslední razítko čekalo ve vinařství Bočko. V lokalitě Stráž byly pro návštěvníky otevřeny vinné sklepy, u repliky Větřáku proběhlo losování nejen (ne)vinné tomboly a následovala beseda u cimbálu s muzikou Mládí z Čejče ...

Děkujeme ještě jednou všem skalním příznivcům za účast a těšíme se na další putování :-)

Velký dík patří také našim sponzorům: Nadace Partnerství Brno, Vinařství V & M Zborovský, Vinaři Vrbice a Vinium a.s. Velké Pavlovice.

Po dvanácté s deštěm

Text: Eva Bauerová / Foto: Oldřich Otáhal a Eva Bauerová / 12.9.2019