Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Po dva dny putovaly děti za podzimem...

Na SVČ bylo během podzimních prázdnin opravdu veselo. Pro děti byl připraven dvoudenní minipříměstský tábor. Vše začalo ve čtvrtek 29. října 2009 v osm hodin ráno. Středisko obsadilo jedenáct dětí, které nechtěly sedět doma a toužily se skvěle bavit.

Již ráno bylo super, protože jsme si na seznámení zahráli několik veselých her. Následovala dopolední tvořivá činnost, při které si děti zdobily prostírání obtiskováním listů z různých stromů a modelovaly zvířátka ze slaného těsta.

Počasí nám moc nepřálo, a proto jsme i odpoledne zůstali na středisku, zahráli jsme si několik dalších vtipných her. Jednou ze zajímavých soutěží bylo škrábání brambor na čas. Protože nás bylo hodně, brambory rostly jako houby po dešti a nakonec se z nich vyloupnul pro každého voňavý bramborák, který nám záviděli i rodiče, kteří si pro děti přišli.

V pátek se počasí umoudřilo, vysvitlo i sluníčko, a tak jsme dopoledne vyrazili na výšlap na Slunečnou, kde jsme pouštěli draky. I když během s draky jsme se zahřáli, tak nám vhod přišel čaj od paní Procházkové a paní Pláteníkové, které obsluhují občerstvení na rozhledně.

Po obědě jsme se vydali do městské knihovny, kde dětem vychovatelka Eva připravila zábavný program zaměřený na svět pohádek. Děti rozdělené do dvou skupinek soutěžily ve znalosti pohádek, pohádkových bytostní a plnily nejrůznější úkoly spojené s četbou knížek.

Následovala další výtvarná činnost na středisku. Děti si nabarvily vymodelovaná zvířátka ze slaného těsta a zhotovily si rámeček na svoji vlastní fotografii, kterou dostaly od vedoucích. Na konci děti čekalo malé překvapení v podobě drobné odměny.

Ještě bychom chtěli poděkovat školní jídelně, která nám plnila bříška. Děti si před každým jídlem říkaly básničku, která dodá chuti k jídlu, tak se ji můžete naučit také:

"Upapu, upapu u Papuánců bývá zvykem, že když brácha bráchu kyjem praští, tak ho potom taky zbaští!"

Doufáme, že se dětem tábor líbil a že si ho všechny užily, jak se patří. Již nyní se těšíme na další prázdninové putování, které napříště proběhne v době jarních prázdnin.

Na viděnou se těší Mgr. Lenka Tesařová a Bc. Eva Káčerová

 

Fotogalerii z PODZIMNÍHO PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

04-11-2009