Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Plošina je na místě, brzy se již rozhlédneme do kraje

Dnes, ve čtvrtek 23. dubna 2009, byla na vrchol rozhledny umístěna vyhlídková plošina. Opět bylo nezbytné využít přesnou práci jeřábu. Celá stavba je velmi neobvykle tvarovaná a tak může někomu při troše fantazie připomínat dětskou hru mikado těsně před rozhozením hracích špejlí. Jsou však mírně vychýlené do strany. A právě tento atypický tvar se stane každému příchozímu jednoduchou pomůckou při orientaci v terénu.

Vystoupáte-li na vyhlídkovou plošinu rozhledny, postavíte se na vychýlenou část a budete mít Velké Pavlovice po levé ruce, budou právě na západní straně. Po pravé ruce budete mít východ (Bořetice), čelem sever (Němčičky) a zády jih (Velké Bílovice).

Proto vám již nyní můžeme prozradit, že bude nejideálnější pro krásný výhled na Velké Pavlovice navštěvovat rozhlednu v ranních či dopoledních hodinách. Slunce budete mít příjemně v zádech, nebude vám tedy svým zářením bránit ve kvalitním výhledu na městečko.

 

Umístění vyhlídkové plošiny vyžaduje profesionální práci jeřábníka s přesností na milimetry...

Foto © 2009  Milán Pecka

 

 

23-04-2009