Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Plná náruč turistických zážitků v Modrých Horách. Pěší a cyklisté si užili máje, vína a dobrého jídla

Sobota s datem 21. května 2022 proběhla v pětilístku modrohorských obcí, tedy ve Velkých Pavlovicích, Němčičkách, Bořeticích, Kobylí a Vrbici, ve znamení májové pěší turistiky, cykloturistiky, gastrospecialit a skvělého vína.

Hned ráno po deváté hodině startovalo z Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích více než osm set registrovaných účastníků, pěších turistů a cyklistů, po předem označené trase vytvořené speciálně pro uplynuvší akci "Krajem vína - Májové putování Modrými Horami a okolím".

Celá akce byla doprovázena slunečným počasím a vysokými teplotami. Na čtrnácti razítkovacích místech bylo pro všechny putující připravené krajové občerstvení a ochutnávky výborného vína. Účastníci sbírali razítka do májového pasu, který pak v cíli, ve stejném místě odkud ráno startovali, mohli vložit do slosování o hodnotné ceny.

Pro všechny účastníky "Májového putování", ale i pro pouhé milovníky vína, vinaře a degustátory, byla na ekocentru od třinácté hodiny připravena přehlídka soutěže "30 vín Modrých Hor" a také ochutnávka certifikovaných vín od vinařů ze spolku VOC Modré Hory.

Ochutnávalo se tak bezmála tři sta vzorků skvělých vín od všech vinařů z Modrých Hor. V patnáct hodin byla předána ocenění ve formě plakety třicítce nejlepším vínům mikroregionu - TOP30 - včetně ocenění pro šampiona, kterým se stalo víno odrůdy Zweigeltrebe, ročníku 2019 z velkopavlovického Vinařství Baloun.

Která vína dostala ocenění TOP30 se dozvíte * po kliknutí ZDE

Výbornou náladu dolaďovala cimbálová muzika Vinica z Velkých Pavlovic. Celkový počet účastníků na této společné májové akci přesáhnul tisícovku, což je zatím rekordní účast.

Děkujeme všem účastníkům za návštěvu a už nyní srdečně zveme na další letošní akci, a to "Putování za burčákem po Modrých Horách", která se bude konat v sobotu 3. září 2022 * bližší informace se dozvíte po kliknutí ZDE.

V příštím roce na Májovém putování a koštování v termínu 20. května 2023 na viděnou!

Spolek obcí MODRÉ HORY * www.modrehory.cz 
Vína originální certifikace MODRÉ HORY * www.vocmodrehory.cz

Modré Hory * Krajem vína - Májové putování okolím Modrých Hor & Přehlídka soutěže 30 vín Modrých Hor

Zdroj: Partnerství, o.p.s.; Ekocentrum Trkmanka, příspěvková organizace; Svazek obcí Modré Hory; VOC Modré hory, z.s. / Foto: Oldřich Otáhal & Archiv SO Modré Hory / 25.5.2022