Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Plenér 2022 – NÁVRATY DO VELKÝCH PAVLOVIC

Ve dnech od 26. do 28. srpna 2022 se uskutečnil po dvou letech už 23. plenér senických výtvarníků v partnerském městě Velké Pavlovice s názvem Návraty do Velkých Pavlovic.

Útočiště nalezli v objektu velkopavlovické myslivny, za což mysliveckému sdružení velmi děkují.

Přírodu, krajinu, architekturu, vinohrady ve Velkých Pavlovicích, Bořeticích a Zaječí zobrazovalo 13 výtvarníků studia pro dospělých ZUŠ Senica a tři výtvarníci z Velkých Pavlovic.

Potěšilo nás, že se s výtvarníky setkali i známí pavlovští fotografové Oldřich Otáhal a František Kobsa, kteří si vytvořené práce se zájmem prohlíželi a zdokumentovali.

Všechny výtvarníky potěšila návštěva ředitele místního gymnázia PaedDr. Vlastimila Kropáče, se kterým má ZUŠ Senica již více než 15 let úzké kontakty při organizování studentských plenérů a následných výstav výtvarných prací. 

Závěrečného vyhodnocení projektu se zúčastnil i starosta města Velké Pavlovice Jiří Otřel. Potěšilo ho, že na vytvořených výtvarných dílech výtvarníci zachytili to, co je nejen symbolem Velkých Pavlovic, ale i nejbližšího okolí – vinohrady, lány kukuřice, ovocné stromy, ale i detaily hroznů révy vinné, architektonické prvky a dominanty obcí Bořetice a Zaječí.

Práce vytvořené převážně technikou kresby a malby temperou, akrylem či pastelem, si zájemci budou moci prohlédnout na výstavě v obou partnerských městech. V listopadu v Galerii v podkroví ZUŠ Senica a v prosinci 2022 ve výstavní síni radnice ve  Velkých Pavlovicích.

Kultura ve městě * Plenér 2022 – NÁVRATY DO VELKÝCH PAVLOVIC

Text: Štefan Orth / Foto: Oldřich Otáhal / 31.8.2022