Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Plavci ze ZŠ Velké Pavlovice oslavili pětadvacetiny Hustopečského džbánku

V sobotu 13. ledna 2018 se uskutečnil již 25. ročník plaveckých závodů Hustopečský džbánek. I v letošním roce byla zajištěna vysoká úroveň díky účasti mnoha výborných plavců z devíti oddílů z celého Jihomoravského kraje, včetně medailistů z mistrovství ČR mladších i starších žáků. 

Za domácí oddíl, tedy Plavecký klub Hustopeče, plavali i plavci navštěvující ZŠ Velké Pavlovice – Františka Náležinská, Štěpán Svatoň, Václav Padrta, Nikol Mikulicová, Milada Náležinská, Matyáš Havlín, Radovan Padrta a Pavel Doležal. 

Několik žáků si vyplavalo zasloužené umístění „na bedně“. Jeden z nich si vyplaval i džbánek za hlavní disciplínu, tedy v závodě na 50 m prsa. Václav Padrta zaplaval 50 m prsa ve výborném čase 0:52,00, ale tím nekončil. První místo bral i za 50 m volným způsobem. Nejvyššího stupínku dosáhl a zlato bral i Matyáš Havlín za 50 m  znak a Pavel Doležal 50 m volný způsob. Tím úspěchy velkopavlovických dětí nekončily. Mnoho z nich dosáhlo i na medaili stříbrnou, případně bronzovou. Všichni si však zaplavali osobní rekordy, což se cení dvojnásob.

Výbornými posilami klubu jsou nejmladší plavci. Z nich na úspěch dosáhla Františka Náležinská -  1. místo za 25 m volný způsob a 1. místo za 25 m znak, a Štěpán Svatoň – 2. místo za 25 m prsa a 3. místo za 25 m volný způsob.

Závody si děti užily a nezbývá popřát jim mnoho dalších úspěchů. Plavání zdar!

Výsledková listina 25. ročníku Hustopečského džbánku - ke stažení po kliknutí ZDE

Matyáš Havlín na nejvyšším stupínku "bedny"

192576

Text: Alena Havlínová / Foto: Archiv rodiny Havlínovy / 24.1.2018