Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PLAVÁNÍ aneb ze suchozemců obojživelníci!

Plavecký kurz na bazénu v Hustopečích je každoročně příjemným zpestřením výuky malých žáčků 2. a 3. třídy ZŠ ve Velkých Pavlovicích. Stejně je tomu i letos. Sedmi a osmiletí žáčci vyráží každý čtvrtek v rámci hodin tělesné výchovy na oblíbené plavání, prostřednictvím nějž se učí nejen plavat, ale také se věnují zdravému pohybu, otužují se a v neposlední řadě se také tak trošku učí postarat se samy o sebe.

Kurzy jsou vedeny zábavnou formou, ale s důrazem na nácvik správného provedení jednotlivých plaveckých stylů. Děti se naučí se splývat na zádech i bříšku, vydechovat do vody, skákat, potápět a orientovat se pod vodou.

Po skončení kurzu všichni ovládají nejen základy plaveckých stylů, ale chápou i důležitost plavání pro zdraví i vlastní bezpečnost.

Chvilky, které děti společně prožívají  jsou nezapomenutelné. Voda se pro ně stává kamarádem, který neubližuje, ale baví.

Mgr. Jitka Řádková, Mgr. Dagmar Šmídová

 

Fotogalerii z kurzu plavání žáků 2. a 3. třídy ZŠ Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

19-10-2011-BK