Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pěvecký a klavírní recitál

Již potřetí uspořádala sympatická dvojice - zpěvačka Barbora Grůzová a klavíristka Eliška Vomáčková společný recitál, na kterém mohou každoročně velkopavlovičtí příznivci hudby sledovat jejich pokroky a umělecký vývoj. Barbora Grůzová bude na konci letošního školního roku maturovat na Konzervatoři Brno a předvedla publiku vlastně svůj maturitní repertoár: písně z hudební dílny G. G. Carissimiho, M. Sch. Trnavského, B. Martinů, G. Paisiella. B. Smetany, R. Schumanna, W. A. Mozarta  a překrásné Ave Maria G.Cacciniho.

Eliška Vomáčková je studentkou V. ročníku Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži a představila přítomnému publiku světově proslulé klavírní skladby J. Haydna, A. Skrjabina a  F. Chopina. Úžasný přirozený hlasový fond Barbory uchvátil posluchače stejně jako vynikající výkon Elišky, která kromě svých sólových skladeb obstarala také všechny klavírní doprovody zpěvu.

Pro Velké Pavlovice je přínosem především fakt, že bývalí žáci ZUŠ se vracejí do hudební školy jako učitelé - Eliška Vomáčková vyučuje na naší hudební škole již od září 2013 stejně jako její bratranec - trombonista Jakub Kostrhun, který v letošním školním roce absolvuje na kroměřížské konzervatoři. Barborka Grůzová bude své umění předávat jako učitelka nejmladší velkopavlovické generaci již od začátku příštího školního roku - od září 2014.

Dalšími hudebními pedagogy velkopavlovické ZUŠ, kteří vzešli z řad bývalých žáků školy, jsou Lucka Šauerová - Stránská z Bořetic, Janička Týmal Valoušková z Velkých Pavlovic a Barborka Oudová z Morkůvek.
Jak je vidět, v našem městě a okolí máme stále mnoho mladých talentů a škola, která se dokáže sama zásobit kvalitním a hlavně kvalifikovaným pedagogickým sborem, se může těšit ze svého rozvoje, z přínosu kultuře a zejména našim krásným staletým folklórním tradicím.

Poděkování za zdárný průběh akce patří paní ředitelce Ekocentra Trkmanka Bc. Zitě Dvořákové s celým kolektivem pracovníků. Za jejich podpory vlastně vznikl v Ekocentru "Koncertní sál", kde mohla ZUŠ umístit velké křídlo proslulé značky FÖRSTER a kde se budeme, vážení a milí příznivci hudby, setkávat na koncertech a besídkách, na kterých budou vystupovat nejen umělci, ale i Vaše děti a vnoučata.

Na setkávání s Vámi se těší a všem krásné Velikonoční svátky přeje ředitelka ZUŠ Milena Karberová

 


 

Fotogalerii z pěveckého a klavírního recitálu
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Radek Nesvadba

 

15-04-2014 PV