Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Petrohrad očima studentů

Podvečer ve středu 10. prosince byl na velkopavlovickém gymnáziu ve znamení ruské kultury. Studenti ruského jazyka si pro návštěvníky příjemné besedy připravili prezentace z postřehů, které nasbírali na svém studijněpoznávacím pobytu v Petrohradu. Kromě odpolední části mohli dopoledne motivovat také své spolužáky.

Tohoto zájezdu, jež byl odměnou od ruského velvyslance, se zúčastnili žáci několika ročníků naší školy, kteří v uplynulých letech slavili mnoho úspěchů na soutěžích ruského jazyka, především na recitační soutěží ARS Poetika, kde jsou již obávanými protivníky. Konkrétně skupina ve složení Aneta Bajková, Lubomír Krůza, Veronika Listová, Jana Kršková, Viola Krausová, Vojtěch Antoš, Martin Svozil, Lucie Crháková. Všichni postupně odprezentovali své fotografie nebo zarecitovali své vítězné texty a to vše nejen v češtině, ale hlavně v ruštině.

Na závěr studenti poděkovali své profesorce Mgr. Janě Lorenzové, která má na jejich úspěchu také značný podíl. Pak už jen Anne-Marie Lorenzová pozvala všechny ke společnému stolu, kde jsme mohli ochutnat něco málo z tradiční ruské kuchyně. Podávaly se bliny neboli palačinky, pirohy a nechyběl také ruský čaj ze samovaru.

Nezbývá než popřát studentům mnoho dalších úspěchů.

Eliška Mainclová, Oktáva, Gymnázium Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z besedy studentů o Petrohradu otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

15-12-2014 PV