Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pětadvacet kilometrů v nohách. S Erasmem jsem poznávala Barcelonu

Napsali o nás; Břeclavský deník - 14. 2.2022 * O své zážitky ze studentského programu Erasmus a cest do Řecka, Itálie a Španělska se s našimi čtenáři podělila studentka velkopavlovického gymnázia a úřadující první vicemiss České republiky Sarah Horáková. Dnes přinášíme druhé ohlédnutí za pobytem v katalánské Barceloně. Sarah Horákové děkujme za krásný příspěvek a fotky.

Dnes, když se řekne Barcelona, nevybavím si jen fotbalový stadion, španělskou sangriu a paellu, ale hlavně nezapomenutelné zážitky z dalšího projektu Erasmus+.

Je až neuvěřitelné, kolik zkušeností student může získat během pár dnů. Náš projekt byl především o začleňování her do denních činností (například studia a práce), ale také o vytváření samotných her. Nejvíce mě bavily únikové hry, protože ze začátku pro mě bylo velice obtížné něco takového v angličtině pochopit, ale po 3. dnu jsem si byla jistější a šlo to samo.

Jelikož jsme se nacházeli ve velkém městě, měli jsme velké možnosti objevovat něco nového. A jak do toho zapojit téma projektu? No jasně, že prostřednictvím online hry, pomocí které jsme měli za úkol chodit po celé Barceloně (v nohách jsem měla po celém dni 25km). Stálo to ale za to! Místa, která bych za normálních okolností opomenula, mi najednou přišla velice zajímavá a kolikrát, když jsem se dozvěděla něco málo o historii budovy, šel mi mráz po zádech. V dnešní době se člověk moc nesmí spoléhat na plánování do budoucna, především, když se plány týkají cestování. Podmínky, testování a ostatní nepříjemné záležitosti se mění u každé země ze dne na den, proto neváhej, využij první příležitosti a odleť i ty za dobrodružstvím.

Jsem vděčná, že jsem mohla vyjet do zahraničí pod záštitou organizace EYCB a také děkuji Gymnáziu Velké Pavlovice za oporu a možnosti, které škola nabízí.

Sarah Horáková

Zdroj: Břeclavský deník; rubrika Čtenář reportér /14.2.2022