Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pestrobarevný novoroční ohňostroj ve fotografiích pana Františka Kobsy

Ze zjevných důvodů se v roce 2020 půlnoční silvestrovský ohňostroj neuskutečnil. Náprava byla sjednána hned den na to, na Nový rok - v pátek 1. ledna 2021, kdy byla úderem páté hodiny odpolední odpálena od rozhledny Slunečná nad Velkými Pavlovicemi první petarda slavnostního ohňostroje.

Pestrobarevnou podívanou si mohli lidé užít venku na čerstvém vzduchu, každý si zvolil místo sledování dle svého uvážení. Pořadatelé, tedy Město Velké Pavlovice a provozovatel Restaurace Vinopa pan Josef Levčík, doporučovali cyklostezku pod rozhlednou, která vede z Velkých Pavlovic do Bořetic. Zde se během světelné show pohybovalo nejvíce nadšených obdivovatelů. A protože nebyla půlnoc, ale odpolední čas, ohňostroj si užily i děti. Jejich nadšení nebralo mezí!

Kdo měl na krku zavěšený fotoaparát, a nebo v ruce alespoň mobil, mačkal spoušť o sto šest. Jsme velmi rádi, že mezi fotografy profíky nechyběl pan František Kobsa, který se s vámi všemi rád o své překrásné snímky podělí. Shlédnout je můžete v přiložené fotogalerii.

Panu Kobsovi posíláme upřímné poděkování a vám všem přejeme ještě dodatečně pohodový rok 2021.
Kéž by byl úplně obyčejný, možná snad až nudný... Ono totiž toho "vzrůša" už bylo dost...

Město Velké Pavlovice * Novoroční ohňostroj u rozhledny Slunečná

Text: Karolína Bártová / Foto: František Kobsa / 4.1.2021