Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pes, nejlepší přítel člověka * videoreportáž

A to i díky své nepodplatitelné věrnosti a oddanosti, pozoruhodné inteligenci, velké přizpůsobivosti a pevnému charakteru se v průběhu staletí stal nejoblíbenějším čtyřnohým společníkem člověka. V České republice je registrováno přes 2 miliony psů. Ve Velkých Pavlovicích je v roce 2011 evidováno 457 psů. Jsou to přátelé, společníci, mazlíčci, pomocníci a občas, bohužel, i hromosvody zloby a zášti. Jejich majitelé se povětšinou naučili respektovat své okolí a svědomitě uklízejí exkrementy po svých zvířatech.

Blíží se vánoce a tak i naši mazlíčci objeví pod stromečkem zvířecí dárky. Jsou to granule, paštičky a vůbec něco, co příšerně smrdí a dá se to dobře žvýkat. Vánoční a poslední dny v roce jsou pro zvířata značně zatěžující kvůli zvukové a světelné kulise. Psi mají velmi dobrý sluch a vnímají i zvuky, které my sami neslyšíme. Výbuchy, rachejtle, dělobuchy, petardy, pískot střel a barevné efekty psy děsí.

A co tedy s tím?
Pro odpověď a radu jsme si přišli do velkopavlovické Veterinární ordinace, která byla ve městě založena v roce 1994 MVDr. Zdeňkem Blažkem. V roce 2006 došlo ve Veterinární léčebné péči k významným změnám a rozsáhlé modernizaci tak, aby společnost lépe splňovala vysoké nároky a požadavky klientů v konkurenčním prostředí. Bylo rozšířeno přístrojové vybavení a prostorové zázemí. Od července roku 2008 zde pracuje současně i MVDr. Zdeněk Blažek ml. s čímž se docílila každodenní dostupnost v pracovní dny pro léčbu všech zvířecích mazlíčků.

MVDr. Zdeněk Blažek ml. nám na mikrofon kamery řekl: "Naší snahou je vytvořit pro Vás příjemné prostředí, na co možná nejvyšší odborné úrovni. Od roku 2009 jsme zaměstnali na plný úvazek veterinární sestru Danu Foretovou, cíleně proškolenou v oblasti výživy zvířat. Od roku 2010 v oblasti ortopedie zastupuje MVDr. Iva Blažek Fialová a v oblasti interní medicíny MVDr. Dagmar Sekerová."

Miroslav Grégr

 

Pes, nejlepší přítel člověka
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

 

14-12-2011 PV