Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Perný týden velkopavlovických hasičů

Uplynulý týden byli velkopavlovičtí hasiči doslova na roztrhání. První ze série zásahů byl v pátek 23. července. V 17.26 jim byl hlášen požár budovy na zkratce na Hustopeče. Jednotka SDH Velké Pavlovice vyjížděla vozidlem MAN CAS 20 a vozidlem Tatra 148. Zdolávání požáru byly také přítomny jednotky z Hustopečí, Horních Bojanovic a Klobouk u Brna. Velká škoda pravděpodobně nevznikla, protože budova je již několik let polorozbořená.

Hned následující den, v sobotu 24. července, bylo pomoci hasičů zapotřebí na střeše velkopavlovického kostela. Na kostele je prováděna rekonstrukce střechy. Přestože byla střecha zakryta plachtami, po večerní bouřce začalo do kostela zatékat a bylo potřeba odvrátit ještě větší zatečení stropů. Když byli hasiči na střeše kostela, museli vylít nachytanou dešťovou vodu z plachet. Čerpadlem to nešlo, plachta zvednout taky nešla a kbelíkem to bylo moc hluboko. Tak jej uvázali za lano a vodu tahali jako kdysi ze studny. Po docela náročném vylévání vody dospěli k závěru, že je potřeba udělat nějaké opatření proti větru. Plachta byla na okách zatížena PET lahvemi s vodou a přibita hřebíky přes latě.

V neděli 25. července se  v Brumovicích na hasičskou soutěž sjelo 17 mužských a 6 ženských družstev. Přestože velkopavlovičtí hasiči zaběhli jeden ze svých nej časů, skončili až na 13 místě.

Již minulý týden byli požádáni o prolezení kanálu, který vede pod hřištěm TJ Slavoj. V kanále měla být překážka, která při velkých bouřkách zabraňovala hladkému průtoku vody. Travnatá plocha na hřišti se potom v místech, kde jsou šachty zvedala a hřiště stále poškozovala. Ve čtvrtek 22. července byla ve hřišti odkryta jedna z šachet, jenže od této šachty byl viditelný předmět přibližně 20 metrů daleko a tak se jej nakonec nepodařilo vytáhnout.

Správce hřiště pak našel ještě jednu šachtu. Tu v úterý 27. července obnažil a nahlédnutím bylo zjištěno, že předmět je k této šachtě o něco blíže. Nezbývalo nic jiného než se v izolačním obleku Sunit  s dýchacím přístrojem  Dräger spustit do kanálu a kus betonové skruže vytáhnout. Jestli se jednalo o předmět, který mohl vodu v kanále brzdit se teprve ukáže.


 

Video ze zásahu hasičů na střeše kostela můžete spustit po kliknutí ZDE

 

Fotogalerii z perného týdne SDH Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SDH Velké Pavlovice

28-07-2010 PV