Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Peloton NA KOLE DĚTEM prosvištěl V. Pavlovicemi

NA KOLE DĚTEM - toť název akce, která doslova a do písmene prosvištěla v sobotu 5. června 2021 Velkými Pavlovicemi. Jednalo se o už třetí 127 kilometrů dlouhou etapu, která odstartovala po ránu v Bzenci s vidinou úžasného dne a s večerním odpočinkem v cílovém bodě v Ivančicích.

Akce NA KOLE DĚTEM aneb Cyklotour s Josefem Zimovčákem se letos uskutečnila už po dvanácté. Zahájena byla 2. června 2021 Hlučíně, její konec po zdolání 10 etap o celkové délce trasy 1.272 km byl naplánován na 12. červen 2021 ve městě Lanškroun, což čítalo rovných deset dnů na sedle bicyklu. Účastníci – cyklisté si dali řádně do těla, přičemž především ony určité partie musely značně trpět ☺, ale - proč ne? Jednalo se přeci o dobrou věc! Navíc jako bonus si mohli všichni, v rámci četných zastávek a za nadšeného vítání a přátelského přijetí domorodců, prohlédnout 63 moravských a českých měst. Celkově však projeli rovných 332 vesnic, městysů a měst, potkali stovky a tisíce lidí, viděli nesčetné množství krásných míst a do své paměti si navždy uložili jeden ohromný nezapomenutelný zážitek.

Kdo jsme?

Nadační fond NA KOLE DĚTEM JOSEFA ZIMOVČÁKA NA PODPORU ONKOLOGICKY NEMOCNÝCH DĚTÍ vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima Praha, Haima Ostrava, Šance Olomouc, sluneční paprsek Praha a nadačním fondem Krtek, které již řadu let pracuji při dětských onkologických klinikách. Moto fondu zní: "My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně."

Jak přispět?

A také že všichni zúčastnění vydatně pomáhají. Propagují tuto nadaci svým nepřehlédnutelným pohybem „kolmo“ napříč takřka celou republikou a příkladně přispívají menšími či většími částkami na konto nadačního fondu. Přesně to můžete udělat i Vy, teď hned z pohodlí svého domova. Stačí zaslat libovolnou sumu peněz na vrub účtu veřejné sbírky č. 107-484410267/0100. Za každou korunu velmi děkujeme! Více se o nadaci dovíte také na webových stránkách pod adresou www.nakoledetem.cz.

Peloton ve Velkých Pavlovicích...

Jak již bylo úvodem zmíněno, jednou ze zastávek početného pelotonu náruživých cyklistů se stalo již tradičně také naše město – Velké Pavlovice. Účastníci, tedy sportovci profíci i hobbíci, nejen s nutně dobrou kondičkou, ale především s dobrým empatií přetékajícím srdcem, našli místo pro svůj odpočinek na hodovním place za sokolovnou. 

Přivítat je sem osobně přišel starosta města Velké Pavlovice pan Jiří Otřel. Ten převzal z rukou samotného pana Josefa Zimovčáka certifikát věnovaný městu Velké Pavlovice, co by partneru projektu na podporu onkologicky nemocných dětí. Město považuje toto partnerství za velkou čest. 

Na oplátku neváhalo vytvořit pro všech zhruba 150 vyprahlých cyklistů příjemné zázemí s občerstvením v podobě především osvěžujících nápojů a kulturním programem. Za sokolovnou onoho odpoledne vyhrávala a vyzpěvovala dětská cimbálová muzika při ZUŠ Velké Pavlovice Palička. Její vystoupení po dlouhé době nečinnosti z důvodu pandemie zorganizovala paní Jana Střítecká, za což jí a všem ostatním dobrovolníkům velmi děkujeme!

Zaujala Vás dobročinná akce NA KOLE DĚTEM?

Nechejte se inspirovat bohatou fotogalerií, kterou * otevřete po klinutí ZDE
A vězte – vždyť příště můžete vyrazit i Vy! "Jak – kde – kdy – co a jak" naleznete na www.nakoledetem.cz

Josef Zimovčák předává certifikát panu starostovi Jiřímu Otřelovi

229344

Text: Karolína Bártová / Foto: Jan Králík / 8.6.2021