Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pekařství z Velkých Pavlovic se vzdalo zbytečné chemie

Napsali o nás; Břeclavský deník 10.7.2013 * Velké Pavlovice - Právo označovat své výrobky logem CEFF získalo velkopavlovické Pekařství Jitka Pláteníková. Výrobky s tímto certifikátem jsou bez takzvaných éček, konzervantů, umělých barviv, sladidel a glutamátů.

Jsme první a také jediní z regionu, kdo tento certifikát vlastní“, pyšní se majitelka pekařství Jitka Pláteníková. Jak přiznala, získání označení CEFF (Certified E-Friendly Food) předcházel dlouhý proces. Od přechodu k čistým surovinám, přes dlouhé testování a ochutnávání. Vše za dohledu odborných poradců a technologů.

Vyrábíme certifikovaný pšenično-žitný chléb, žitný chléb i běžné pečivo, jako jsou rohlíky, pletýnky, bulky a veky“, řekla Pláteníková.

Autor: Tereza Malinková

PS: Pekaři velkopavlovického Pekařství Jitka Pláteníková nám prozradili, že prozatím pečou bez tzv. "éček" a ostatních nežádoucích přísad chléb a rohlíky. Na "super - zdravé" pečivo přechází postupně, následovat bude vše ostatní - veky, veškeré slané pečivo a pak i sladké ladhodné buchty, bábovky, koláče a záviny, kterými je tato pekárna proslulá!


 

Fotogalerii s malou ochutnávkou vynikajícího pečiva z Pekárny Jitka Pláteníková
Velké Pavlovice otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

10-07-2013-PV