Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PEKAŘSTVÍ JAROSLAVA PEŠÁKA slaví dvacetiny

V roce 2011 si připomíná proslulé velkopavlovické Pekařství Pešák dvacáté výročí svého založení. Pekařská dílna s prodejnou byla otevřena Jaroslavem Pešákem, rodákem ze Svratky na Vysočině, v roce 1991. Nutno zdůraznit, že pan Pešák je ve svém oboru odborníkem na slovo vzatým.

Do revolučního roku 1989 pracoval na vysokém postu jako hlavní technolog Jihomoravských pekáren s ústředím v Brně. Po „sametu“ odcestoval na roční stáž do sousedního Rakouska, kde se v pekařině aktivně zdokonaloval a hned po návratu do své domoviny začal budovat a následně zařizovat pekárnu ve Velkých Pavlovicích.

V současné době pracuje v pekárně celkem 13 zaměstnanců – pekařů a prodavačů a vyrábí se zde na 45 druhů výtečného pečiva, ať už slaného nebo sladkého. Nejvyhledávanější je však Pešákův pšenično-žitný chléb, který získal řadu prestižních ocenění odborné i laické veřejnosti.

Významné výročí své existence oslavila pekárna více než příjemně a to především pro širokou veřejnost. Uspořádala Den otevřených dveří s ochutnávkou zdarma. K tomuto účelu byly v den akce, tedy ve středu 29. června 2011, napečeny rozličné druhy pečiva dle běžných, ale i vyjímečných receptur.

Panu Pešákovi přišli osobně poblahopřát také představitelé velkopavlovické radnice v čele se starostou Ing. Pavlem Procházkou se srdečným přáním dalších úspěchů v podnikání.

 

Panu Pešákovi přejeme, ať mu to i nadále tak úžasně peče, jako doposud.
A vlastně si to přejeme i my, spokojení zákazníci.
Co by to bylo za pochutnání bez pečiva od pana Pešáka!

 

Karolína Bártová, TIC Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z oslav 20. výročí založení PEKAŘSTVÍ PEŠÁK
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

 

29-06-2011-BK