Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pavlovičtí upálili čarodějnici, přiletěla z ekocentra :-)!

Velkopavlovičtí rybáři, hasiči a kolektiv pracovníků Ekocentra Trkmanka uspořádali o posledním dubnovém dnu, o tajemné a kouzelné Filopojakubské noci, tradiční pálení čarodějnic. Rodiče s dětmi se sešli v šest podvečer u rybářské bašty, kde už byla připravena vatra i s čarodějnicí. Avšak na opékání špekáčků byl tento oheň příliš velký a tak bylo za účelem skvělého gurmánského zážitku uděláno ještě jedno menší ohniště.

O vítané a chutné občerstvení na akci se postarali rybáři, o průtok šesti druhů piv ve velkém stanu hasiči a aparaturu s muzikou obsluhoval Martin Schäffer.

A pozor, upálená čarodějnice byla z Ekocentra Trkmanka :-)!

Za SDH Velké Pavlovice Petr HasilPoděkování...

...patří pořadatelům za uspořádání čarodějnického reje i u nás ve Velkých Pavlovicích, že jsme nemuseli tentokráte nikam daleko. Přeci jenom již něco pamatujeme a naše stroje už také pomalu dosluhují. To víte, údržba už není to co bývala :-). Vatra byla dostatečně velká a krásně a dlouho hořela. Malý ohníček pro naše následovníky byl dostačující, praxi musí totiž získávat pomalu.

Nabídka občerstvení měla sice nějaké chyby – možná příště doplnit o nějakou ropuchu na kyselo, utopence v rozkladu, studený pot s ledem nebo fuseklové thé s citronem, ale byla jinak vynikající – mlaskali si malí i velcí J. Večer byl díky pořadatelům opravdu magický filipojakubský.

Děkujeme a těšíme se na shledanou na příštím reji.

 

Stará brusla, Serenda, Dr. Škaredka Vousatá * Federace čarodějnic ČR


 

Prohlédněte si bohaté fotogalerie
z PÁLENÍ ČARODĚJNIC na louce u rybníka

Fotogalerie * I. - otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie * II. - otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie * III. - otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie * IV. - otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2015 Ludmila a Ivan Podešvovi & Radek Nesvadba

 

 


04-05-2015-BK