Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Patnáctý školní rok gymnázia zahájen

Ve čtvrtek 1. září 2011 začal pro studenty velkopavlovického gymnázia nový školní rok 2011/2012. Napětí, nervozita a očekávání byly vidět na tvářích studentů prvních ročníků, kteří usedli do školních lavic na gymnáziu poprvé. Právě pro ně bylo připraveno slavnostní zahájení v aule školy, kterého byl přítomen i starosta města pan Ing. Pavel Procházka.

Pan starosta ve svém vystoupení zdůraznil význam střední školy pro město a popřál novým studentům úspěšný školní rok, který je v krátké historii školy rokem patnáctým. Ředitel školy představil studentům a přítomným rodičům třídní učitelku 1. A -  Ing. Marii Šmídovou a třídní učitelku Primy - Mgr. Renatu Bláhovou.

Pokles počtu uchazečů o studium na střední školy se plně projevuje v letošním školním roce, kdy do prvního ročníku čtyřletého studia nastoupilo jen devět žáků. Do prvního ročníku osmiletého studia naopak nastoupilo všech třicet přijatých uchazečů. Ředitel školy přítomné ve stručnosti seznámil s organizací školního roku a výukou podle vlastního školního vzdělávacího programu, který nese název „Škola pro život".

Ostatní studenti jako „ostřílení mazáci“ bez potíží přicházeli se spoustou zážitků do svých uklizených tříd, kde je čekali spolužáci a jejich třídní vyučující. V tomto školním roce bude novou maturitní zkoušku ve dvou třídách skládat 50 studentů.

 

Všem žákům školy, stejně jako vyučujícím přejeme úspěšný patnáctý školní rok.

 

PaedDr. Kropáč Vlastimil, ředitel školy

 

Maturity...

 

 

02-09-2011-BK