Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Páteční odpoledne v knihovně

Všichni čtenáři i rodiče a prarodiče si mohou v Městské knihovně Velké Pavlovice prohlédnout výstavu prací, kterými se bavily děti v pátek, 26. května, na Hravém odpoledni ke Dni dětí. Abychom si mohli vyprávět o květinách, stromech i zvířatech, znělo letošní téma odpoledne “Jaro a léto v přírodě“.

Jak už to u akcí pro veřejnost bývá, přišly děti nejmenší, stejně jako ty, co chodí do mateřské školky, a také prvňáci, druháci a třeťáci ze „základky“.

Proto pro výstavu zůstala pestrá směsice lepených tulipánů, dokreslovaček, obrázkových skládaček, hádanek, křížovek i detektivních komiksů. Jak už to vždycky v knihovně bývá, děti jsou odměněny malými cenami a malým občerstvením, ale připravené úkoly jsou některé snadné a jiné zase těžší. Děti do jejich splnění musí vložit svou snahu a energii.

Zároveň však hledá knihovna vždy něco zajímavého pro nový zážitek dětí. Tentokrát novinkou byl příspěvek 4 babiček, které společně dětem četly z kouzelné knížky Františka Nepila, která se jmenuje Já, Baryk a která je vlastně pohádkovou přírodovědou. Snad si to užily nejenom děti, ale i ochotné babičky-čtenářky. Poděkování knihovnice proto patří Aleně Blažkové, Věře Chiabodové a Miluši Otáhalové. 

Brzy budeme dětem znovu číst na Ekocentru Trkmanka na Svatojánské noci v sobotu 17. června.

MěK * Páteční odpoledne v knihovně

Text: Mgr. Dana Růžičková / Foto: Karolína Bártová / 30.5.2017