Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Páťáci a deváťáci projdou plošným testem NIQES

Základní škola ve Velkých Pavlovicích se zapojila do projektu NIQES (Národní systém inspekčního hodnocení vzdělávací soustavy v České republice), jehož realizátorem je Česká školní inspekce a poskytovatelem podpory je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Na přelomu května a června čeká na žáky 5. a 9. ročníků generální zkouška plošného testování.

Pro první celoplošnou zkoušku jsou pro žáky připraveny testy z českého jazyka, matematiky a angličtiny. V rámci projektu bude vybudován integrovaný systém inspekčního hodnocení s cílem poskytnout široké veřejnosti informace o kvalitě počátečního vzdělávání.

Cílem projektu je vybudovat moderní a flexibilní národní systém inspekčního hodnocení kvality a efektivity vzdělávací soustavy s důrazem na realizaci kurikulární reformy v počátečním vzdělávání, a tím přispět k vytvoření systému hodnocení vzdělávací soustavy pro moderní a efektivní systém celoživotního učení.

Mgr. Veronika Prokešová

 

www.niqes.cz

 

04-04-2012-BK