Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pasování prvňáčků 2018

Již podeváté  byly v Městské knihovně Velké Pavlovice „pasovány“ děti z první třídy naší základní školy. Vznikla tak hezká tradice, na jejímž zachování pracují vyučující z prvního stupně základní školy, rodiče z Domina a knihovnice Dana Růžičková. Letos přišly děti do knihovny v pondělí dopoledne 4. června 2018.

Město poskytuje budoucím druháčkům roční bezplatné členství v knihovně a malé dárečky, občanské sdružení Domino při ZŠ hezkou knížku a malé občerstvení. Dárky ovšem nejsou zadarmo, děti musí, jako hrdinové pohádkových knížek, splnit tři různě obtížné úkoly.

Děti skládají z písmenek své plné jméno a příjmení, musí napsat správně názvy pohádek a poprvé se učí hledat pro sebe v knihovně vhodné knížky. Plnit připravené úkoly však musí být pro děti zábava a hra, s takovým cílem jsou pro ně v knihovně připravovány. Však se s nimi nakonec „poperou“ úspěšně úplně všichni, splní je dobře a správně a své pasování od Rytíře Jakuba si zaslouží.

S rytířem v reálné zbroji by děti určitě nejraději strávily celé dopoledne. Brnění a meč a bojové nadšení by možná zlákaly nejenom malé čtenáře, ale i některé malé čtenářky.

Problém nám letos způsobily nové předpisy o ochraně osobních údajů, škola proto nemohla poskytnout knihovně údaje pro vystavení čtenářských průkazů, aby si je děti rovnou z akce mohly odnést domů. Knihovnice tak mohla poslat rodičům ke zvážení pouze přihlášky za čtenáře s tím, že malí zájemci budou mít opravdu čtenářskou průkazku na rok zdarma. Můžeme se proto v knihovně na své malé čtenáře jenom těšit.

Městská knihovna * Pasování prvňáčků na čtenáře 2018

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Karolína Bártová / 6.6.2018